SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

MEYVE VE SEBZEYE YENİ STANDART

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, gıda sektöründeki standardizasyonu sağlamak amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü ile ortak bir sempozyum gerçekleştiriyor.

MEYVE VE SEBZEYE YENİ STANDART
Bu haber 05 Ekim 2016 - 22:26 'de eklendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ülkemizin büyük ekonomik kayıplar yaşamasının nedenlerinden biri olan gıda sektöründeki standardizasyonu sağlamak amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü ile ortak bir çalışma gerçekleştiriyor.

5 – 6 Ekim 2016 tarihleri arasında Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Sempozyumda, sebze ve meyvenin üretimden tüketimine kadarki yolculuğunda yaşanan kayıpların önüne geçmek için ürün ve ambalajlama konusunda yeni bir standart belirlenmesi hedefleniyor.

Bu yıl Sebze & Meyve başlığıyla ilk adımı atılan ve yerel yönetim temsilcileri ve akademisyenlerin de katılacağı; Tüm Ürün, Kap ve Ambalaj Standartları Sempozyumun, sektör temsilcilerinden birçok isim katılacak.
Sebze & Meyve ve ürünlerin ambalajlanması konusunda belirlenecek standartlar sayesinde hem ürünlerin israfı engellenecek hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlanacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA