SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

MHGF Başkanı Öztürk: Üretim ve ihracat odaklı bir dönem bekliyoruz

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ülkemiz için hayırlı ve verimli olması temennisinde bulundu.

MHGF Başkanı Öztürk: Üretim ve ihracat odaklı bir dönem bekliyoruz
Bu haber 11 Temmuz 2018 - 11:23 'de eklendi.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, yeni kabineye ve 27. Dönem TBMM’ye başarılar dileyen Öztürk, yeni dönemin bürokrasinin azaldığı, yatırımın ve yatırımcının önünün açıldığı, üretim ve ihracat odaklı bir dönem olması temennisinde bulundu.

Hazır giyim anahtar rol oynamayı sürdürecek

Düşük yatırım maliyetine rağmen sağladığı yüksek istihdam ile hazır giyim sektörünün önümüzdeki dönem de ülke ekonomisinde anahtar rol oynamaya devam edeceğini vurgulayan MHGF Başkanı Öztürk, “Hem bölgesel gelişmişlik farkının ortadan kaldırılması, hem de büyük şehirlerde sıkışan hazır giyim yatırımcısının rahatlatılması için Anadolu’da Yatırım ve İstihdam Seferberliği projemizi sürdüreceğiz. Ancak bu şekilde dünya hazır giyim ticaretinden daha fazla pay alabilir, 2023 hedeflerinin yakalanmasını sağlayabiliriz” dedi.

Oda, birlik ve birçok sivil toplum kuruluşunda da yakın zamanda seçim süreci yaşandığına da dikkat çeken Öztürk, “Resmi, özel tüm kurumlar arasında iletişimin güçlenmesi ve çözüm ortaklığı geliştirilmesi gerekiyor. Görev alan herkesin bu sorumluluk anlayışıyla yetkisini kullanması büyük önem taşıyor” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA