SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

MİCHAEL JACKSON’IN NEVERLAND’I SATIŞTA

Jackson’ın ölmeden önce 22,5 milyon dolara sattığı ve adı Sycamore Vadisi Çiftliği olarak değiştirildikten sonra geçen yıl 100 milyon dolara satışa çıkarılan çiftlik, 67 milyon dolara yeni alıcısını bekliyor.

MİCHAEL JACKSON’IN NEVERLAND’I SATIŞTA
Bu haber 03 Mart 2017 - 23:23 'de eklendi.

2 bin 700 dönümlük arazide 2 gölün arasında konumlanan çiftlikte 6 odalı ana malikane, 2 ayrı konuk evi, basketbol ve tenis kortları, barbekü alanı, 50 koltuklu sinema salonu, yüzme havuzu yer alırken, Neverland‘den geriye kalan Disney stili eğlence treni, ahır, itfaiye evi ve çiçek saat de bulunuyor.

Çiftlik, ABD Başkanı Donald Trump’ın “sırdaşı” ve bağışçılarından olan Thomas Barrack’ın başında olduğu Colony Capital tarafından satışa çıkarıldı.

Jackson, 2006’da çalışanlarının maaşını ödeyemediği için kapatmak zorunda kaldığı çiftliği, 2009’da ölümünden önce satmak zorunda kalmıştı.

Micheal Jackson’ın, Peter Pan masalında, çocukların hiç büyümediği adanın ismi olan “Neverland” adını verdiği alanı 1987’de satın almış ve çocuklar için bir “hayal dünyası” oluşturmaya niyetlenmişti.

Çiftliğinde sık sık çocukları ağırlayıp içerideki oyun alanlarında oynamalarına izin veren Jackson, 1993’te evinde kalan bazı çocuklara yönelik cinsel istismar suçlamalarıyla karşı karşıya kalmıştı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA