SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

MİNİKLERDEN RENGARENK GERİ DÖNÜŞÜM

Küçükçekmece Belediyesi Hünerli Eller Çarşısı’nda örnek bir projeye daha imza attı. Küçükçekmeceli minikler, çöpe gidecek cam şişeleri boyayarak, kullanıma kazandırdı. 

MİNİKLERDEN RENGARENK GERİ DÖNÜŞÜM
Bu haber 25 Nisan 2018 - 13:05 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Küçükçekmece Belediyesi Hünerli Eller Çarşısı’nda gerçekleşen sosyal sorumluluk projesi kapsamında ana okulu öğrencileri çöpe gidecek şişeleri rengarenk boyadı.

ÇÖPE GİDECEKTİ, KAPI SÜSÜ OLDU

Öğretmenlerinin yardımıyla boya yaparak eğlenceli bir gün geçiren minikler çevreye duyarlılıklarını gösterdi. Rengarenk boyanarak fırınlanan şişeler kapı süsü olarak kullanıma kazandırıldı. Yaklaşık 150 ana okulu öğrencisi, tüm gün boyunca boya yaparak doğaya katkı sağladı. Geri dönüşüm atölyesine katılan miniklerin ise mutlulukları gözlerinden okundu. Minik öğrenciler, böyle bir projeye katılmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Sosyal belediyecilik faaliyetlerine aralıksız devam eden Küçükçekmece Belediyesi, ‘Hünerli  Eller Çarşısı’ ile kadınlara , kendi yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerini satma imkanı sunuyor. Burada kadınlar, hem aile bütçesine destek oluyor hem de verdikleri emeğin karşılığını alıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA