SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

MİNİKLERE SAĞLIK TARAMASI

Bakırköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, bu yıl da çocuklara genel sağlık taraması yapıyor.

MİNİKLERE SAĞLIK TARAMASI
Bu haber 03 Ekim 2017 - 12:05 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Bakırköy Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri öğrencileri okullarından belediyenin aracıyla alıp Bakırköy Belediyesi Tıp Merkezi’ne getirerek muayenelerini gerçekleştiriyor.

Bu yıl ki taramalara Bakırköy Belediyesi’nin 9 kreşinde bulunan yaklaşık 800, 3-6 yaş arası öğrenciyle başladıklarını ifade eden Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şu açıklamayı yaptı: “ Bu yıl çocuklarımıza yönelik genel sağlık taramamıza kreşlerimizdeki yavrularımızdan başladık. Devamında da Bakırköy’deki tüm devlet okullarının 1. Ve 6. Sınıflarını genel sağlık taramasından geçireceğiz. Taramada önce; çocuklarımıza uzmanlar tarafından beslenme ve diş sağlığı eğitimi veriliyor, ardından çocuklarımız diş hekimlerimiz tarafından ağız ve diş sağlığı muayenesi yapılıyor  ve en sonunda da uzman çocuk doktorumuzun detaylı muayenesinden geçiriliyor. Uzman çocuk doktorumuz çocuklarımızın akciğer ve kalplerini dinliyor, boylarını ve kilolarını ölçüyor. Gerek ağız ve diş sağlığı gerekse çocuk doktoru muayenelerinden geçirilen çocuklara sertifikaları verilerek velilerinde muayene sonuçlarından haberdar olması sağlanıyor. Ki erken müdahale edilmesi gereken çocuklarımızın anne-babaları bu yolla uyarılıyor.”

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, geçtiğimiz yıl iki bin çocuğumuzun genel sağlık taramasının yapıldığını bu yıl üç binin üzerinde çocuğumuzun tüm yıl boyunca genel sağlık taramasının yapılmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA