SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

MODERN EĞİTİM KOLEJİ TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU

Beylikdüzü Modern Eğitim Koleji Fen Lisesi öğrencileri, Mısır da Sharm El Sheikh şehrinde EASE tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim ve Mühendislik Olimpiyatları finallerinden 2 altın, 8 gümüş ve 2 bronz madalya ile döndüler.

MODERN EĞİTİM KOLEJİ TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU
Bu haber 13 Aralık 2018 - 23:09 'de eklendi.

4-8 Aralık tarihlerinde Mısır El Sheikh şehrinde gerçekleşen Bilim ve Mühendislik Olimpiyat finallerine Modern Eğitim Koleji Fen Lisesi öğrencileri 30 ülkeden 1500, Türkiyeden ise 400 projeyi geride bırakarak, ilk 50 finalist arasından 6 proje ile finallere kalarak büyük bir başarıya imza atmışlardı. Okul ayrıca 6 projesiyle finalistler arasında en çok projesi finale davet edilen 1. Okul olmuş, 2. Sırada ise 4 proje ile Amerika Birleşik Devletleri yer almıştı.

Düzenlenen Uluslararası Bilim ve Mühendislik Olimpiyatları finallerinde elemeler sonucu 70 proje yarışmaya katılmaya kesin hak kazanarak, öğrenciler tarafından toplam 20 kategoride projeler sunuldu.

Tıp Fakültesi Geliyor

Modern Eğitim Koleji Yönetim kurulu başkanı Murat Gülel, “ okulumuz, Türkiye de projesi finale davet edilen tek okuldur. Öğrencilerimiz emeklerini karşılığını alıyorlar. Türkiye’yi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızla konuştum. Tıp fakültesi açmak istediğimizi söyledim. O da kabul etti. İnşallah yakın zamanda Tıp Fakültesi ve sağlık okulları açacağız. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarıların devamını diliyorum” dedi. Açılışının ilk yılında uluslararası başarı elde eden Modern Eğitim Koleji Fen Lisesi öğrencileri yeni projelere odaklanarak çalışmalarına başladıklarını belirttiler.

Ödül törenine katılanlar arasında, Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Necati Işık, Beylikdüzü Belediye Başkan aday adayı Mahmut Küçükdoğan, öğrenciler ve veliler yer aldı.

Finallerde 5 Kategoride yarışan Modern Eğitim Koleji Fen Lisesi öğrencileri;

Biochemistry (BCHM) kategerisinde 2 altın,

Biomedical and Health Sciences (BMED) kategorisinde 2 gümüş,

Robotics and Intelligent Machines (ROBO) dalinde 2 gümüş,

Engineering Mechanics (ENMC) kategorisinde 2 gümüş,

Environmental Engineering (ENEV)  kategorisinde 2 gümüş,

Robotics and Intelligent Machines (ROBO) kategorisinde 2 bronz

Açılışının ilk yılında uluslararası başarı elde eden Modern Eğitim Koleji Fen Lisesi öğrencileri yeni projelere odaklanarak çalışmalarına başladıklarını belirttiler.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA