SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

MUHTARLAR OLAĞAN TOPLANDI

Kısa adı BÜSTKİP olan Büyükçekmece Sivil Toplum Kuruluşları iletişim Platformu yeni Yönetim Kurulu ilçe muhtarları ile ilk toplantısını Büyükçekmece Subay Orduevi’nde gerçekleştirdi.

MUHTARLAR OLAĞAN TOPLANDI
Bu haber 10 Aralık 2016 - 10:13 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İlçe Kaymakamı Sayın Mustafa Arat’ın da katıldığı toplantıda BÜSTKİP Genel Başkanı Derya Kök muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada; “BÜSTKİP; yerel ve ulusal alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımızı çatısı altında buluşturarak, insani-kalkınma ve hukuki yardımların yanı sıra eğitim-kültür-gençlik-sağlık ve çevre konularında da çalışma gurupları oluşturarak sivil toplum kuruluşlarımızın bilgi ve deneyimlerini bir potada birleştirmek, böylelikle ihtiyaç duyulan iletişim ve iş/güç birliğini sağlamak amacındadır.

BÜSTKİP‘in tartışmaya dahi açmadığı bazı temel değerleri vardır. Bu değerler; Vatanın bütünlüğü, Bayrağın Tekliği, Atatürk ilke ve devrimleri, Türkçe, Hukukun üstünlüğü ve Büyükçekmece’dir.  Siyasi görüşüne, dini inancına, etnik kökenine bakılmaksızın  bu değerleri benimseyen/özümseyen tüm STK’ları kucaklamak, bünyesine almak, el ele vermek anlayışı üzerine kurulmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları tarafından Sevr planları bozulan emperyalist güçlerin, Ülkemiz üzerinde ki hain emellerinin nasıl sinsi bir şekilde devam ettiğini 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişimi ile bir kez daha gördük. Bundan sonra da çeşitli suikastler, etnik ve mezhepsel bazda yapılması olası eylemler sonucu ortaya çıkabilecek olağanüstü kaos ortamı, siber saldırılar, ekonomik ambargolar ve sonuç olarak ülkenin yönetilemez hale getirilmesi  göz ardı edilmemesi gereken hususlardır. 

Bu nedenle toplumun bütün kesimlerinin sağduyulu davranması, tahriklere kapılmaması, ortak değerlerimiz etrafında birleşip, hoşgörülü, toleranslı ve dayanışma içerisinde olması büyük önem taşımaktadır.

Tüm bu hususları da göz önünde bulundurduğumuzda böylesi bir platforma olan ihtiyaç daha da bariz bir şekilde görülmektedir.

Demokrasilerin temel taşı olan Siz Muhtarlarımız; bu platformun elbette en başta gelen, en önemli unsurları ve sahibisiniz. Ve ihtiyaç duyulan iş/güç birliği ve iletişimin oluşmasında en az sivil toplum kuruluşları kadar Sizlerin de üzerine ciddi sorumluluklar düşmektedir. Biz BÜSTKİP Yönetim Kurulu olarak siz muhtarlarımızı bu hareketin en üst organı, yani Danışma Meclisi olarak kabul ediyor, belli periyotlarda bir araya gelerek sizlerden gelecek öneri ve eleştiriler doğrultusunda stratejimizi belirlemek istiyoruz” dedi.

Her mahalle muhtarından 1 kadın ve 1 genç isminin istendiği BÜSTKİP 1. Olağan Muhtarlar Toplantısı’nda, oluşturulacak Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi hakkında da bilgilendirme yapıldı.

12

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA