SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Münir Özkul Büyükçekmece’de unutulmadı

Büyükçekmece Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Türk tiyatrosu ve sinemasının duayen ismi Münir Özkul’u andı.

Münir Özkul Büyükçekmece’de unutulmadı
Bu haber 28 Mart 2018 - 10:33 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Kültür ve sanat etkinliklerini tüm hızıyla sürdüren Büyükçekmece Belediyesi, Dünya Tiyatrolar Günü’nde Münir Özkul anısına “Ailemizin En Güzel Sırrı” isimli tiyatro oyununu Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muvahhit Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşturdu.

Can Özden’in yazdığı, Selen Uçer’in yönettiği, Burak Küçükosman, Pınar Göktaş, ve Münir Özkul’ kızı Güner Özkul’un başrollerini paylaştıkları oyun izleyiciden büyük ilgi gördü.  

“Sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz”

Babanın ölümü sonrası, başlamayı umdukları ‘yeni hayat’ için, kendi sırlarını araştıran, geçmişle ve bugünle, hayal ve gerçeklerle yüzleşen bir ailenin trajikomik hikayesini anlatan tek perdelik oyun sonunda sahneye gelen Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde merhum sanatçı Münir Özkul’u bir kez daha saygı ve özlemle andıklarını belirterek, “Ailemizin En Güzel Sırrı” isimli oyunun oyuncularını Dünya Tiyatrolar Günü’nde Büyükçekmece’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Sancar konuşmasının ardından Büyükçekmece Belediye Başkan Danışmanı tarihçi ve yazar Sacide Bolcan ile birlikte günün anısına oyunculara çiçek ve plaket takdim etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA