SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

NECMİ KADIOĞLU DARBELERİ ANLATTI

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, İstanbul Esenyurt Üniversitesini ziyaret ederek öğrenciler ile seminer programında buluştu. Programa İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cuma Bayat ile öğretim üyeleri de katılım sağladı.

NECMİ KADIOĞLU DARBELERİ ANLATTI
Bu haber 10 Mart 2017 - 11:52 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Öğrenciler ile “28 Şubat’tan 15 Temmuz’ a Mücadelemiz” konulu seminerde buluşan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu öğrencilere Türkiye’nin siyasi tarihi ve geçmişten bugüne yapılan darbeler hakkında bilgiler verdi. Başkan Kadıoğlu öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Kadıoğlu “Gençler geçmişimizi iyi bilmeliyiz”

Darbelerin günümüz gençlerinin öğrenmesi gereken acı olaylar olduğunu belirten Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu; “Geçmişimizi iyi bilmeniz gerekiyor. Atalarımızın hüküm sürdüğü bu topraklarda Avrupalıların nasıl oyunlar kurarak darbe yaptıklarını iyi bilmemiz gerekiyor. Ülkemizde ilk darbe Abdülaziz döneminde başladı. Hanedan üyelerini yurt dışına yollayıp bir sene sonrada halifeliğin kaldırılması en büyük darbedir. Aslında milletin bilmediği bir diğer darbede Atatürk’e yapılmıştır. Hasta olan Mustafa Kemal Atatürk’ü yavaş yavaş zehirleyip öldürdükten sonra daha cenaze namazı kılınmadan ülkede yeniden cumhurbaşkanı seçiliyor.1960 da bir darbe yapılıyor menderes asılıyor. 1980 de bir darbe yapılıyor hem sağdan hem soldan gençleri aynı silah vuruyor.

Sonrada Amerika bizim çocuklar Türkiye de darbe yaptı diyordu. 2002 den sonra tam her şey yoluna girdi dediğimizde içimizdeki vatan hainleri ve batının köpekleri 15 Temmuzda darbe kalkışmasına çalıştı. Ama bu millet Avrupa’nın köpeklerine canlarını hiçe sayarak engel oldular. İçimizdeki vatan hainleri para, pul uğruna vatanımızı Avrupa’ya satma hainliğini yapmıştır. Biz bu satılmışlara rağmen, ülkemizi ve milletimizi şehit kanlarıyla sulanmış bayrağımızı çok sevdik. Bu vatanı, bu bayrağı sevdiğimiz için, Al Bab’dayız, Musul’dayız Kerkük’teyiz. Biz Türkler Ezan-ı Muhammed ’iyenin okunduğu her yerdeyiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA