SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

O DAVAYI KADIOĞLU’DA İZLEDİ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü davası, dördüncü gününde İstanbul Silivri Cezaevi önündeki duruşma salonunda devam ediyor. 135’i tutuklu 143 eski asker, yaklaşık 15 ay sonra hâkim karşısına çıkıyor.

O DAVAYI KADIOĞLU’DA İZLEDİ
Bu haber 13 Ekim 2017 - 15:18 'de eklendi.

15 Temmuz’daki darbe girişiminde ilk olarak Boğaziçi Köprüsü işgal edilmiş ve kapatılmıştı. Darbeye direnişin  de simgesi olan köprüde vatandaşların üzerine kurşun yağdırılmıştı.

Silivri Cezaevi duruşma salonunda gerçekleşen duruşmanın dördüncü gününde Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu eşi Rabia Kadıoğlu ve Esenyurt AK Parti İlçe teşkilatı ile birlikte izledi.

“BU ÜLKEYE İHANET EDENLER KOLAY KURTULAMAYACAK”

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu duruşmaya verilen arada, dışarda bulunan basın mensuplarına izlenimlerini aktardı. Başkan Kadıoğlu, “ Bugün burada yargılananları hiçbir şey olmamış gibi çok pişkin bir şekilde, hararetli savunduklarını görüyoruz. Tabi ülkem adına üzülüyorum. Ama hamdolsun ki adalet Türk yargısı bu oyunları bozacak ve bozuyor içeride ki durum bunu gösteriyor. Çelişkili ifadeler dinledik. Kaçamak ifadeler dinledik. Bunların bu şekilde kurtulmasını arzu etmiyorum, inşallah olmayacaktır. Ancak ailelerinin bizim insanımız olduğunu görüyoruz. Yani Türk insanı bu şekilde kullanılmış. Kullananlar zaten biliniyor, bellidir. Dolayısıyla yargının çok hassas olması gerekiyor. Söylenen çelişkili yalan beyanlarında iyi incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu ifadeleri dinleyen müdafi avukatlarının olayları iyice tahlil ettiklerini, yaptıkları sorgulardan da anlaşılıyor. Umuyorum ki bu ülkeye ihanet edenler, kolay kolay bu işten kurtulamayacaktır. Ve ülkemiz bir belayı defetmiş olacak temennisindeyim” dedi.    

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA