SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

O ZABITALARA SORUŞTURMA

‘Tatlıcı Ali’ isimli vatandaşa müdahaleyle ilgili sosyal medyada hızla yayılan görüntülerin ardından soruşturma başlatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, telefonla Tatlıcı Ali’yi arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu

O ZABITALARA SORUŞTURMA
Bu haber 15 Ekim 2016 - 11:04 'de eklendi.

Bilenler ona Tatlıcı Ali diyor. Seyyar arabasıyla tatlı satıyordu. Zabıtalar tezgahına el koymaya çalışınca olanlar oldu.
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde seyyar tatlıcılık yapan Tatlıcı Ali’nin tezgahını almak isteyen zabıtalara bıçakla direndiği görülüyor.

ZABITALAR ETKİSİZ HALE GETİRİYOR
‘Tatlıcı Ali’ ismiyle görüntüsü paylaşılan vatandaş bir süre sonra zabıtalar tarafından etkisiz hale getiriliyor.

Tezgahı alınan vatandaşın daha sonraki başka bir videoda kafası kanadığı halde yerde oturduğu görülüyor.

Sosyal medya kullanıcıları, zabıtaların ‘Tatlıcı Ali’ye şiddet uyguladığını belirterek duruma tepki gösterdi ve video kısa sürede çok sayıda paylaşım aldı.

Olayın duyulmasının ardından İstanbul büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olduğu öğrenilen zabıtalar hakkında soruşturma başlatıldı.

15 TEMMUZ’DAN SONRA GAZİ MAAŞI BAĞLANMIŞ
Bu arada Tatlıcı Ali’nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bacağından vurulduğu ve kendisine gazi maaşı bağlandığı iddia edildi.

KADİR TOPBAŞ İLE TATLICI ALİ TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Fatih Balat sahilindeki zabıtalarla kavga eden ve kavganın sonucunda başına aldığı sopa darbesiyle yaralanan seyyar satıcı Ali Kıtmiz’i telefonla arayarak geçimiş olsun dileğinde bulundu.

Bir toplantı için yurtdışında olan Topbaş 12 Eylül çarşamba günü olan olayla ilgili Kıtmiz’e zabıtalar tarafından sergilenen davranışı anlayamadığını vurgulayarak, belediyenin vatandaşa hizmet için bulunduğunu söyledi.

“NASIL BİR İŞTİR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL!”
Olayı duyduğunda çok üzüldüğünü belirten Topbaş “Nasıl bir davranış, nasıl bir iştir anlamak mümkün değil. Biz yöneticiler olarak sizler için halkımız için varız. Ama malesef bu tip davranışlarda ortaya çıkıyor. Kusura bakmayınız hakkınızı helal ediniz. Orada gereken idari işlem yapılacak ama üzücü bir tablo ortaya çıktı. Buna çok üzüldüm. Büyük geçmiş olsun. Şifa diliyorum” dedi. Kıtmiz de Topbaş’a teşekkürlerini ileterek, “Allah sizden razı olsun, Allah size sıkıntı vermesin” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA