SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Sportif Müsabakalar Ödül Töreni düzenlendi. 

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Bu haber 19 Mayıs 2017 - 23:29 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Küçükçekmece AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ömer Özyılmaz, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, Spor Yazarı ve Futbol Yorumcusu Turgay Demir ile birlikte binlerce öğrenci katıldı.

‘SPOR DEYİNCE AKLA CENTİLMENLİK DE GELMELİ’

Küçükçekmece  Belediye Başkanı Temel Karadeniz; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayram’nın ülkemiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum ve bayramınızı kutluyorum. Spor deyince akla öncelikle şampiyonluklar ve galibiyetler geliyor ama biz mutlaka centilmenliğin de önemli ve anlamlı olduğunu göstermemiz gerekiyor. Bizler yaptığımız bu faaliyetlerle herkesin kazandığını göstermiş oluyoruz. Özellikle gençlerimizin duruşuyla ve spora yaklaşımıyla Küçükçekmece’deki spor anlayışının ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu çizgide şekillenmesini istiyoruz. Özelllikle 15 Temmuz gecesi nasıl bir gençlikle karşı karşıya olduğumuzu bize çok iyi gösterdiniz. O gün ülkenize, bayrağınıza, vatanınıza, toprağınıza nasıl sahip çıktığınızı gösterdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ise Başkan Karadeniz’e teşekkür ederek,”

Gençler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi biz sporcunun zeki çevik ve ahlaklı olanını severiz. Zeki olacaksınız akademik olarak derslerinizde başarılı olacaksınız ve aynı zamanda güzel ahlaklı olacaksınız. Eğer güzel ahlak sahibi olmazsanız dünyanın en başarılı sporcusu olsanız da en iyi bilim adamı olsanız da çok kıymetli olmazsınız. Ahlakınızı kaybetmeyin, bir daha bulamazsınız” diyerek öğrencilere başarılar diledi.

Konuşmaların ardından gerçekleşen törende, atletizm, basketbol, voleybol, kort tenisi, kürek, oryantiring, öğretmenler arası voleybol olmak üzere toplam 16 branştan dereceye giren öğrencilere madalya ve kupaları protokol üyeleri tarafından verildi. Törende, 1656 öğrenciye madalya, 234 takıma kupa  takdim edildi.

ÖDÜL TÖRENİNDE ÜNLÜ ŞARKICI BURAY RÜZGARI ESTİ

Sportif Müsabakalar Ödül Töreni’nde sahne alan ünlü şarkıcı Buray söylediği şarkılarla öğrencilere unutulmaz bir gün yaşattı Ünlü şarkıcı konserde, ”Aşk Mı Lazım, Seni Sevmiyorum Artık, Alacalı, Sen Sevdamısın” şarkılarını seslendirirken öğrenciler de sanatçıya hep bir ağızdan eşlik etti. Küçükçekmece Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Salih Nurettin Çevik, ünlü sanatçıya teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA