SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÖĞRENCİLER YURDA DÖNDÜ

Esenyurt Belediyesi ve hayırseverlerin desteğiyle, kutsal topraklara giden 500 öğrenci yurda döndü.

ÖĞRENCİLER YURDA DÖNDÜ
Bu haber 22 Mayıs 2017 - 22:25 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun öncülüğünde hayırsever işadamlarının katkılarıyla, ilçe genelinde düzenlenen “40 Ayet, 40 Hadis Okuma ve Ezberleme Yarışması”nı başarı ile tamamlayan 500 öğrenci umreden döndü. Öğrencileri Atatürk Havalimanı’nda aileleri ve yakınları karşıladı. Çocuklarına kavuşan bazı ailelerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Umreden dönen Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğrencisi Tayyip Yıldızlı, “Umreden yeni geldik. Siyer-i Nebi yarışmasına katılmıştık. 40 hadis ve 40 ayet yarışması. Buna vesile olan belediye başkanımızdı. Allah inşallah ondan razı olur. Arkadaşların bu yarışmaya katılmalarını çok isterim. Bilseler de bilmeseler de mevlam davet ettikten sonra oraya gitmek nasip oluyor“ dedi.

Esenyurt Anadolu Lisesi öğrencisi Nesrin Kılıç ise, “Biz 40 hadis 40 ayet yarışmasına katıldık. Orada dereceye girdik. Kazandık. Belediye başkanımız bizi gönderdi. Orada peygamber efendimizin kabrine gittik. Kâbe’ye gittik. Her şey çok güzeldi” şeklinde konuştu.

Umreden dönen ve gözyaşlarını tutamayan bir öğrenci ise, “Çok mutluyum. Çok heyecanlıydım. Şansımızı denedik oldu çok mutluyuz. Anlatılamayacak hisler yaşadım. Bu yaşta yaşadığım içinde çok mutluyum. Bize çok büyük bir fırsat tanındı. Bunu kesinlikle değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Defalarca umreye gittiğini söyleyen Esenyurt Müftüsü Dr. Mehmet Müftüoğlu, “Gençlerle yüreği pırıl pırıl tertemiz önce yüce Allah’ın, Beytullah’ın misafirleri olarak oraya gittiler. Başta Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu olmak üzere diğer vakıflar, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, müftülüğümüz olarak bu faaliyetleri devam ettireceğiz inşallah” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA