SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DEMOKRASİ HAFTASINA KUTLAMA

Küçükçekmece Kaymakamlığı, İnsan Hakları Günü ve Demokrasi Haftası dolayısıyla bir kutlama programı düzenledi.

DEMOKRASİ HAFTASINA KUTLAMA
Bu haber 13 Aralık 2016 - 11:05 'de eklendi.

Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Küçükçekmece Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen programa, Küçükçekmece Kaymakamlığı İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyesi Nedim Hayri Egin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Kanıcı, Okul Müdür Yardımcısı Temel Kesler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

“BATILI ÜLKELER ÇOK KÖTÜ SINAV VERİYOR”

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından söz alan Nedim Hayri Egin, günümüzde İslam karşıtlığı ve yabancı düşmanlığının giderek yaygınlaştığını belirterek, “Batılı ülkeler insan haklarının ihlal edildiği yerlerde çok kötü bir sınav veriyor. İnsan Hakları Gününün tüm insanlar için daha fazla özgürlük, adalet ve barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.

“TÜM BUN ACILAR BATI EMPERYALİZMİNİN SONUCU”

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Kanıcı ise, en büyük insan hakları ihlalinin geçen cumartesi günü yaşandığından bahsederek, “44 vatan evladı şehit düştü. Bir insanın en önemli hakkı yaşama hakkıdır. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara ise acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz’da ise hürriyet hakkımızı elimizden almaya çalıştılar. Bugün Suriye’de, Halep’te bu acılar yaşanıyorsa bu bitmek tükenmek bilmeyen batı emperyalizminin sonucudur. Allah bir daha göstermesin” diye konuştu. 

“İNSAN HAKLARINDAN BAHSEDERLER ANCAK TERÖRE DESTEK VERİRLER”

Okul Müdür Yardımcısı Temel Kesler de yaptığı konuşmada, “Emperyalist güçler her ağzını açtığında insan haklarından bahseder ancak bunun altını terörle doldurur. Peygamber Efendimiz İslamiyet’ten önce bile insan haklarına sahip çıkmıştır. Tüm bunlar biz inancımızı iyi bilmediğimiz ve yaşayamadığımız için oluyor” dedi. 

SERGİYE İLGİ BÜYÜK

Programın devamında ise lise öğrencileri İnsan Hakları Bildirisi’nin 10 maddesini okudu. İnsan Hakları ile ilgili oratoryo ve şiirler de okuyan öğrenciler izleyicilerden büyük alkış aldı. Hz. Mevlana’nın 7 öğüdünün kısa film olarak gösterildiği programda, Hz. Muhammed’in (SAV) Veda Hutbesi de katılımcılarla paylaşıldı. Ayrıca program sonrası okul koridorlarında öğrencilerle buluşan İnsan Hakları sergisi, öğrencilerden ve katılımcılardan büyük ilgi gördü.

insan-haklari-5

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA