SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÖĞRENCİLERE HAYAT DERSİ

Küçükçekmece Belediyesi’nin okul söyleşileri kapsamında Gülten Özaydın Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdiği ‘Kendin Olmak’ konulu söyleşi programında, Sosyolog-Yazar Polat Doğru, öğrencilere hedef belirlerken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

ÖĞRENCİLERE HAYAT DERSİ
Bu haber 24 Şubat 2017 - 21:40 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

 

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Polat Doğru; “Kendini tanıyan insan gelecek için kendi hedeflerini özgüven içinde seçecek cesareti gösterir. Tüm bunların bir sonuç üretmesi ise ancak verilen emekle olur. En önemli hikâye, ben kimim ve kim olmak istiyorum sorusuna sizler cevap vereceksiniz. Bu sorulara sizler cevap verebilirseniz eğer motivasyon üretmekte sorun yaşamazsınız. Ama sizin yerinize bir başkası cevap verirse doğru kararları veremezsiniz. Gördüğünün içinde ne olduğunu anlamazsan bütün hayatınız boyunca herkesle aynı şeyi düşünür ve herkesle aynı cevabı verirsiniz oradan da bir yere gitmek mümkün olmaz. Biraz kendinize emek vereceksiniz.  Eğer gözünüzü daha yukarıda bir yere dikmezseniz zaten oraya gidemezsiniz. Bütün mesele oraya ulaşmaya çalışmakta. Eğer niyetlenmezseniz olmaz’’ dedi.

‘İNANIN VE ÇALIŞIN’

Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner’in başarı öyküsünü anlatan Doğan; “Semih Saygıner  14 yaşında trafik kazasında ailesini kaybetmiştir ve ondan sonra bilardo oynamaya başlamıştır. Bu acısını dindirmesi için günde 12- 13 saat bilardo oynayarak 25 yaşında dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanıyor. Saygıner, inançlarıyla ve emekleriyle şampiyonluk madalyasını alıyor. Her şeyden önce inanmak ve çalışmak gerekiyor. İnandığınız her şeyi yapabilirsiniz. Sizler yeter ki inanın ve çalışın’’dedi.

Söyleşi programının sonunda ise okul öğrencileri, Doğru’ya teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA