SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SERVİS

Çatalcalı öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılında da ücretsiz servis mutluluğu yaşıyor.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SERVİS
Bu haber 18 Ekim 2017 - 14:42 'de eklendi.

Çatalca Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda ücretsiz öğrenci servislerini devam ettiriyor. Çatalca Belediyesi tarafından öğrenciler için hazırlanan ücretsiz servisler, tüm eğitim öğretim günleri boyunca kayıt altına alınan öğrencileri evden okula, okuldan eve ulaştırıyor.

Yerinde kontrol ediliyor

Çatalca Kültür Müdürlüğü tarafından bu yıl ücretli öğrenci servisleri ile ilgili yeni bir düzenlemeye gidildi. Kayıtlı ve kontrollü şekilde gerçekleştirilen hizmette, ücretsiz servis kullanan öğrencilere yaka kartı verileceği belirtilirken, Çatalca Kültür Müdürü Ramazan Ilgın ve ekibi servis noktalarına giderek yerinde kontrol ve tespit çalışması yapıyor. Sabahın erken saatlerinde saha çalışmasına başlayan ekipler, öğrencilerin servise hangi şartlarda bindiklerini kontrol ediyor. Okul çıkış saatlerinde de okul önlerinde servis kullanan öğrencilerin en sağlıklı ve rahat bir şekilde yolculuk etmeleri için kontrollerde bulunan ekipler ayrıca öğrenci velileri ile de görüşerek öneri, istek ve şikâyetlerini dinliyor.

Başkan Cem Kara önemle üzerinde duruyor

Her fırsatta öğrencilerin, öğretmen ve velilerin yanında olduğunu ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirten Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, göreve geldiği günden bugüne ücretsiz öğrenci servisi uygulamasının önemle üzerinde duruyor.

Siz yeter ki çalışın

Başkan Kara konuya dair yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimize, evlatlarımıza her zaman ‘Siz yeter ki çalışın, üretin, kendinizi gösterin; bizler sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz’ diyorum. Öğrencilerimiz için ücretsiz servis hizmetimizi bu eğitim-öğretim yılında da veriyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA