SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÖĞRETMENLERE HAK EDİLEN DEĞER VERİLMELİ

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili genel kurulda konuştu. Engin: ‘Öğretmenlerimize hak edilen değer verilmeli dedi.

ÖĞRETMENLERE HAK EDİLEN DEĞER VERİLMELİ
Bu haber 24 Kasım 2016 - 21:56 'de eklendi.

Konuşmasına Başöğretmenimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü saygıyla anarak başlayan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN “Eğitim sistemimizdeki sorunlar bugün ülkemizin en önemli sorunu. Çocuklarımız, gençlerimiz kaliteli bir eğitim alamıyorlar, öğretmenlerimiz ise gönülden bağlı oldukları mesleği icra edebilmek için yıllarca eğitim alıyorlar ama mezun olunca iş bulamıyorlar, atama bekliyorlar. Atamalar yapılsa bile zar zor geçinebiliyorlar ya da haksız bir şekilde görevden alınabiliyorlar. Bu sorunlar öncelikli olarak hep birlikte çözmemiz gereken sorunlar” dedi.

“Başta ilk öğretmenlerim olan annem Meral ENGİN ve babam Fazıl Mümtaz ENGİN’in, ilkokul öğretmenlerim sevgili Samim ARDIÇOĞLU ve sevgili Mustafa KAYMAL’ın ve tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum, bizlere emekleri için yürekten teşekkür ediyorum.

Öğretmenlerimize hak ettikleri değerin verilmesi dileğiyle, tüm öğretmenlerimize saygılarımı iletiyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA