SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

O’HARA KADINLARLA BULUŞTU

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel Beylicium AVM’de yer alan Erol Günaydın Sahnesi’nde Psikoterapist Kathleen O’hara’nın sunumuyla bir seminer gerçekleştirdi.

O’HARA KADINLARLA BULUŞTU
Bu haber 09 Mart 2017 - 16:01 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Seminerde kadının toplumdaki sosyal rolü ve yerel yönetimlerin üzerine düşen sorumluluklar konuşuldu.

Avcılar Belediyesi ve Beylikdüzü Belediyesi işbirliği ile Beylicium AVM’de bulunan Erol Günaydın Sahnesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir seminer düzenlendi. Konuşmacı olarak yer alan Psikoterapist Kathleen O’hara, Beylikdüzü’nde yaşayan kadınların yaşamlarına katkı sağlamak bir sunum gerçekleştirdi. Seminerin ilki ise Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştay ile başlamıştı.

Psikoterapist Kathleen O’hara, psikoterapi alanında uzun yıllar yaptığı çalışma ve deneyimlerini Beylikdüzülü kadınlarla paylaştı. Seminerde, kadının toplumdaki sosyal rolü, ekonomik şiddet, toplumsal baskı ve bakım hizmetleri konularına değinen psikoterapist, kadına karşı şiddetin ve konu hakkında yerel yönetimlerin rolünü ortaya koydu.

Kent Konseyi ve Kadın Konseyinden destek

8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle Beylikdüzü Kent Konseyi ve Kadın Konseyi de katılımlarıyla seminere destek verdi. Gerçekleşen seminerde kadın haklarından sıkça söz edilerek yerel yönetimlere düşen sorumluluklar paylaşıldı. Şiddetin sadece kadını değil tüm toplumu etkilediğine dikkat çeken Kathleen, “Şiddet toplumsal olarak ciddi sonuçlar doğurur.” dedi. Son olarak katılımcılarla fikir paylaşımında bulunan Kathleen O’hara, gelen tüm sorulara içtenlikle yanıt verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA