SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

OKULCU HASAN’DAN AHMEDİYE’YE ANAOKULU

Ülkesine kazandırdığı otuzu aşkın okul nedeniyle “Okulcu Hasan” olarak tanınan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün,  eğitim hayırseveri Akbalık Ailesi ile birlikte Ahmediye Mahallesi’nde yaptırılan anaokulunun temelini attı.

OKULCU HASAN’DAN AHMEDİYE’YE ANAOKULU
Bu haber 18 Temmuz 2018 - 13:43 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediyesi ve eğitim hayırseveri Akbalık ailesi ve işbirliğiyle hayata geçirilen anaokulu projesi, Ahmediye Mahallesi’nin öncelikli eğitim ihtiyaçlarından birini karşılamış olacak.

Konferans salonu, kütüphane ve hobi odası

Başkan Akgün’ün eğitim kurumları inşa ederken önceliklerinden biri de, her yaş grubundan öğrencinin kaliteli ve modern eğitim verebilen okullarda eğitim görmesi. Bu doğrultuda projeler geliştiren Başkan Akgün’ün temelini attığı anaokulunun içerisinde konferans salonu ve hobi odası da bulunacak.  400 metrekare alan üzerine inşa edilen okulun içerisinde 2 derslik, hobi odası, kütüphane, konferans salonu, yemekhane, öğretmenler odası bulunacak. Yapım çalışmalarına başlanan anaokulu 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak.

Eğitimin ilk basamağı

Temeli atılan anaokulunun Türkiye’nin eğitim hayatına hayırlı olmasını temenni eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün;Anaokulları çocuklarımızın eğitiminde ilk basamaktır. Ülkesine faydalı bireyler yetiştirmek için eğitimin temelini oluşturan anaokullarının geleceğimiz olan çocuklarımıza en modern ve en verimli eğitim ve öğretimi sağlayabilmesi için tüm olanaklarımızı kullanıyoruz. Ahmediye Mahallemize, eğitim hayırseveri Akbalık Ailesi’nin katkılarıyla yapılacak olan anaokulu bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Böyle değerli bir hizmet için gönüllü olan tüm eğitim hayırseverlerimize teşekkürlerimi sunuyorum şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA