SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SADECE ANMAK DEĞİL, ANLAMAK GEREK

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir anma programı düzenledi. 

SADECE ANMAK DEĞİL, ANLAMAK GEREK
Bu haber 11 Kasım 2016 - 13:50 'de eklendi.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa, Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Cengiz Koçak, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan başta olmak üzere okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 “ATATÜRK’Ü SADECE ANMAK DEĞİL, ANLAMAK GEREK’’

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 78. yılını hep birlikte rahmetle ve minnetle anıyoruz. Atatürk’ü sadece salonlarda anmak amaç değil. Onu yüreklerimizde hissederek, onun engin liderliğinin ve dünya görüşünün bize ve tüm dünyaya önderlik edebilmesini diliyorum. Yüreği bu ülke için, bayrak için çarpan bütün gençlerimizi saygıyla selamlıyorum. Tüm öğretmenlerimize ve gençlerimize, bayrağın sonunda kadar dalgalandığı, ezanların asla dinmediği bir yurtta sağlıkla, huzurla ve mutlulukla yaşamalarını diliyorum. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de en yakın zamanda şifalar diliyorum’’ dedi.

 “ATATÜRK GERÇEKTEN FARKLI BİR LİDER’’

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de anma programında yaptığı konuşmada,”Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. İnanıyorum ki her geçen gün Atatürk’ün işaret ettiği çizginin aslında ne olduğunu hepimiz daha iyi anlıyoruz. Atatürk’ü daha dikkatli bir gözle ve kulakla izlememiz ve dinlememiz gerekiyor. Atatürk gerçekten farklı bir lider bunu kabul etmemiz gerekiyor. Atatürk’ten gerçekten öğrenmemiz gereken çok şeyler var ama kuru bir ezberciliğe dayanmadan, kuru bir taklitçiliğe dayanmadan Atatürk’ü incelememiz, kavramamız gerekiyor’’ dedi.

 

Etkinlikte, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen 1881’den 1938’e Atatürk oratoryosu duygu dolu anlar yaşattı. Bilinmeyen Yönleriyle Atatürk slaytı yayınlanırken, okul korosu Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı ise tarih öğretmeni Tarık Yalçın yaptı. Etkinlik sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu ‘’Ata’ya Veda’’ konulu resim, şiir, ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini protokol üyeleri takdim etti. Ayrıca, saat 9’u 5 geçe tüm protokol üyeleri 15 Temmuz Halkalı Şeref Meydanı’ndaki Atatürk anıta çelenk koyarak, saygı duruşunda da bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA