SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÖMRÜN KIYMETİ VAKİT

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘Gül Kokulu Gazeller Konseri’nde, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) anıldı.

ÖMRÜN KIYMETİ VAKİT
Bu haber 30 Nisan 2017 - 22:13 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konserde, sanatseverlerle buluşan Halil Necipoğlu okuduğu birbirinden güzel gazel ve ilahilerle gönülleri fethetti. Necipoğlu’na Hafız Mustafa Başkan ve Hafız Murat Taştekin eşlik etti.

“PEYGAMBER EFENDİMİZE OLAN AŞKIMIZI ANLATMAK PEK KOLAY SAYILMAZ”

Necipoğlu sözlerine; “Eski şairler, bütün mahlûkatın sebebi olan Efendimize, onun aşkına, onun muhabbetine gazelleriyle seslenmişlerdir. Elbetteki insan sevdiğini ispat etmek ister. Ve bundan çoğu zaman aciz kalır. Peygamber Efendimize olan aşkımızı anlatmak pek kolay sayılmaz. Her şeyde kokan bir gül kokusunu, birlikte gazeller okumak suretiyle arayacağız. Bu münasebetle vaktinizi ayırdığınız için sizlere ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

“ÖMRÜN KIYMETİ VAKİT, VAKTİN KIYMETİ GÖNÜLDÜR’’

Her güzelliğin Allah’tan geldiğini vurgulayan Necipoğlu; “Eğer insan ruhunun idrak kapılarını zorlarsa, o kapıların önünde durup açmaya çalışırsa ve içine girerse hem dünyası hem de ahireti mamur olur. Bu yüzden özel vakitleri beklemektense her anın kıymetini bilmek lazımdır. Çünkü ömrün kıymeti vakit, vaktin kıymeti gönüldür. Biz gönlümüzü iyi tutarsak kıymetimiz artar. Kıymetimizi arttırmak için gönlümüzün sesini dinlemeliyiz ve buna musiki, Allah için dostluklar ve kâinatta var olan her güzellik Allah’tandır düşüncesi eşlik edebilir. Yani an bizim içimizden geçmesin biz onun içinden geçelim’’ dedi.
Birbirinden güzel gazel ve ilahileri eşsiz yorumuyla Küçükçekmeceliler için icra eden Necipoğlu, katılımcıları manevi bir yolculuğa çıkardı. Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik ise konuklara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA