SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ORDULULAR İFTARDA BULUŞTU

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Ordu Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Esenyurt Ordu Dernekler Federasyon Başkanı Serdar Çatanak açılış ve selamlama konuşması yaparak iftar programlarına icabet eden Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’na teşekkür etti.

ORDULULAR İFTARDA BULUŞTU
Bu haber 23 Haziran 2017 - 15:26 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Ezan’ın okunmasıyla birlikte Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, binlerce Ordulunun katıldığı iftar programında oruçlarını açtılar.

İftar duası ardından söz alan Başkan Kadıoğlu, “ Bin aydan daha hayırlı bir gün olan Kadir Gecemizi geride bıraktık. İnşallah tüm Müslümanlara hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ramazan Bayramını inşallah hep birlikte idrak edeceğiz. Orduluların birlik ve beraberliğinin sağlanması için federasyon binasının yapımına devam ediyoruz. İnşallah kışın başında hep beraber açılışını yapacağız. Bizler birbirimizden ayrı gayrı olmamalıyız. Kem gözle bakmamalıyız. Aksi takdirde milletimizin içine fitne koyarak kendi istedikleri gibi yönetimi oluşturarak, milletin değerlerini kültürünü yok etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu ülke için, bu bayrak için kalbimiz birlikte atmaya, yüreğimiz bir olmaya devam ettikçe hiç kimse ülkemize ve milletimize pranga vuramayacaktır” dedi.

Ordulular iftar programı sonrasında Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Yenikent Kültür Merkezinde ise Trakyalılar Derneği yönetimi ve üyeleri ile çay sohbetine katılım sağladı.

Dursun Ali Erzincanlının şiirleri duygulandırdı

Başkan Kadıoğlu ve beraberindeki heyet iftar programı ardından Ramazan etkinliklerinin gerçekleştiği Gaziler Parkı’na geçti.

Eski Ramazan kültürünün yaşatıldığı geleneksel Esenyurt Ramazan akşamlarının konuğu Şiir ve İlahi sanatçısı Dursun Ali Erzincanlı oldu. Erzincanlının okuduğu şiir ve Naatlar ile Esenyurtlu vatandaşlar manevi duyguların yoğunlaştığı bir ramazan akşamı geçirdiler. Dursun Ali Erzincanlı 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası şehit olan Astsubay Ömer Halis Demir için yazdığı “30 Kuş” şiiri katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.   

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA