SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ORUÇLAR TEPECİK’TE AÇILDI

Büyükçekmece Belediyesi’nin Tepecik’teki geleneksel mahalle iftarına katılım beklenenin çok üstünde gerçekleşti.

ORUÇLAR TEPECİK’TE AÇILDI
Bu haber 07 Haziran 2017 - 12:13 'de eklendi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan ayında birlik ve beraberlik duygularının daha da yoğunlaştığını belirterek; “Çevrenizde yardıma ihtiyacı olanlar varsa mutlaka onlara yardım elini uzatın. Bu mübarek ayda yapılacak yardımlar çok daha anlamlıdır” diye konuştu.

Başkan Akgün tek tek ilgilendi

Büyükçekmece Belediyesi’nin geleneksel Ramazan ayı mahalle iftarlarına önceki gece Tepecik’te devam edildi. Büyükçekmece Belediyesi’nce yeniden yapılarak hizmete açılan Atatürk Caddesi’ndeki iftara katılım beklenenin çok üstünde oldu. İftara katılan Tepecik sakinleriyle tek tek ilgilenen ve taleplerini de dinleyen Başkan Akgün, her akşam bir iftar sofrasında Büyükçekmece ailesi ile bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“En büyük mutluluk bir dilim ekmeği paylaşmaktır”

Akgün konuşmasında, Ramazan ayının İslam alemi için çok özel ve çok anlamlı bir ay olduğuna vurgu yaparak, “Ramazan birlik, beraberlik ve dayanışma ayıdır. Bu mübarek ayda birbirimize daha sıkı sarılmalı, kenetlenmeliyiz. Özellikle durumu iyi olanlar mutlaka ihtiyaç sahiplerine yardım ellerini uzatmalı. Ramazan’da aynı sofrayı, bir kase çorbayı, bir dilim ekmeği paylaşabilmek en büyük mutluluktur. İşte Ramazan’ın güzelliği de budur. Gönüllerin çok yumuşadığı, sevginin daha doruk yaptığı bir aydır. Biz de bunun nimetlerini hep birlikte yaşamaya çalışıyoruz. İftar sofralarımızı onurlandıran, sevgimizi büyüten büyük Büyükçekmece aileme çok teşekkür ediyorum. Hepinizin Ramazan ayı mübarek olsun.”

Ay ailesine misafir oldu

Başkan Akgün’ün konuşmasının ardından topluca iftar yemeği yendi. İftar yemeğinden sonra geleneksel Ramazan eğlencesi olan tiyatro gösterisi gerçekleşti. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, daha sonra Yaşar ve Müveyda Ay ailesine misafir oldu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA