SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Osman Kabak Azmi Ekinci’yi esnafla buluşturdu

Osman Kabak Ak Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci’yi esnafla buluşturdu. Esenyurt Nikah Sarayı’ında gerçekleşen organizasyona çok sayıda davetli katıldı.

Osman Kabak Azmi Ekinci’yi esnafla buluşturdu
Bu haber 08 Şubat 2019 - 16:10 'de eklendi.

İlk sözü alan Osman Kabak işe öncelikle kendisini tanıttı ve siyasi geçmişinden bahsetti. Kabak: ‘’Esenyurt’umuzun çok kıymetli ticaret erbabı, esnaf arkadaşlarım hepiniz bugün davetime icabet etiğiniz için çok teşekkür ederim. 30 yıllık siyasi hayatımın 29 yılını adadığım Esenyurt’uma 1990 yılından bugüne kadar neler yaptığımı özet geçmek istiyorum. Siyasete girişim 1989 Küçükçekmece Refah Partisi ile başladı. Gençlik Vakfı’nda mahalle yönetiminde çalıştım. 1990 yılında ikametgâhımı Esenyurt’a taşımamla beraber, Büyükçekmece Refah Partisi İlçe Başkanımız Kerem Bey ile tanıştım ve Milli Gençlik Vakfı Büyükçekmece İlçe kurucusuydum.

Meclis Üyesi olmak için adayım

Daha sonra Esenyurt’a geldik. Esenyurt’a gelince Milli Gençlik Vakfı Derneği’mizi kurduk. Sonrasında Refah Partisi’nde göreve başladım. 1998 yılına kadar – Refah Partisi kapanana kadar – belde başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Fazilet Partisi’nin kurulmasıyla siyasete başladım. Fazilet Partisi’nin kapanmasıyla beraber 2002 yılında Ak Parti’nin kurulmasıyla beraber Esenyurt’u temsilen 2002 ve 2008 yılları arasında Büyükçekmece’de İlçe yönetim kurulu üyesi ve İlçe başkan yardımcılığı görevlerini yerine getirdim. 31 Mart 2019 seçimlerine partimin uygun gördüğü tarihte, belediye meclis üyesi adaylığına adayım. Beni kırmayarak davetime icabet ettiğiniz için hepinize şükranlarımı sunarım.’’ Dedi

Adayımıza sahip çıkalım

Osman Kabak’ın konuşmasının akabinde konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Yasir Çelik ise; “Bizden önce burada görev yapan ağabeylerimiz var. Allah onlardan razı olsun çünkü bize hazır bir teşkilat verdiler. Bizde onun üzerine kendi deneyimlerimizi katarak bu sürece kadar getirmeye çalıştık. Şimdi de 31 Mart yerel seçimleri içinde belediye başkan adayımızla sahaya indik, çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu süreçte sizden desteklerinizi istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız daha önce çeşitli görevlerde bulunmuş bir ağabeyimizi bize emanet etti. Bizde o emaneti size iletiyoruz. Ben sizden belediye başkan adayımıza sahip çıkmanızı rica ediyorum. Bu süreçte bize destek verirseniz, sonraki süreçte bizde size elimizden gelenin en iyisini yapmak için söz veriyoruz.‘’ açıklamasında bulundu.

Kurtuluş Savaşı İçerisindeyiz

Ak Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci de kendisini tanıtarak, belediye başkanlığı için kutlu bir yürüyüşe çıktıklarını belirtti. Ekinci: ‘’ Esnaf ekonominin gidişatını merak eder. Son zamanlarda ekonomik saldırıyla birlikte gerçekleşen bir rahatsızlık var. Kimisi ekonomik kriz olarak bunu tanımlar, kimisi ise bizim etrafa kafa tutmamıza bağlar. Ama işin aslı şu: bugüne kadar gücümüzü, kuvvetimizi, ekonomimizi hortumlayan dış güçlerin kendi ayakları üzerinde duran bir devlete karşı yaptıkları bir saldırıdır. 18 yıldır bir tecrübenin içerisindeyiz. 18 yıldır içeriden ve dışarıdan adını koymadığımız, bir Kurtuluş Savaşı içerisindeyiz. İngilizler I. Dünya Savaşı’nda Orta Doğu’yu paylaştıklarında Türkiye’ye bir gömlek biçtiler. Dediler ki Türkiye meyve vermeyecek kadar susuz bırakılması gereken ölmemesi içinde ölmemesi kadar sulanması gereken bir ülke… Ölmemeli çünkü bize lazımdır. Meyve vermemelidir. Çünkü bizim başımıza bela olur. Potansiyeli imparatorluk tecrübesine sahip bir ülkedir. Bu gömleği bize diken o günün emperyal gücü olan İngiliz ve müttefikleri biz ne zaman Türkiye olarak bu çizgiyi aşma teşebbüsü göstermişsek başımıza bela oldular. Rahmetli Adnan Menderes bunun için idam edildi. Rahmetli Özal bunun için zehirlendi. Rahmetli Erbakan bundan dolayı derdest edildi. Kıbrıs harekâtında milli çıkışlar yaptık 10 sene bize yaptırımlarda bulundular. Bunların hepsi oldu, yaşandı. Bundan sonra da bir takım, bu tarz saldırılar yaşanacak. Ama biz işin bilincindeysek eğer, Allah’ın izniyle biz bunu aşarız ve şimdi aşmaya başladık. Evet, bu esnaflarla ilgili olan taraf… Esenyurt’la ilgili olan tarafla ilgili bir iki şey söylemek istiyorum.  Esenyurt genç bir ilçe. İstanbul’un en büyük ilçesi ve son 10 yılda üç kat büyüyen bir ilçe. Şu anda 1 milyon civarında bir nüfusumuz var. 10 sene önce 300.000 civarındaydı, her sene ortalama 50-52 bin kişi gelmiş. Esenyurt bu yönüyle bir cazibe merkezi ama ne kadar doğuma ulaştı nüfus popülasyon artışı konusunda? Bundan sonra daha yavaş yavaş büyüyecek.

Programa Ak Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci, Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Yasir Çelik ve yönetimi katılım sağladı. Ak Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci’yi tanıtarak esnaflardan destek beklediğini söyleyen Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Yasir Çelik: ‘’Ben sizden belediye başkan adayımıza sahip çıkmanızı rica ediyorum. Bu süreçte bize destek verirseniz, sonraki süreçte bizde size elimizden gelenin en iyisini yapmak için söz veriyoruz.’’ dedi. Ekinci ise esnaflarla beraber kutlu bir yürüyüşe çıktıklarını ifade etti.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA