SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

OTİZMLİ ÖĞRENCİLERDEN ŞÜKRAN GÜNÜ

Beylikdüzü Belediyesi ve Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği iş birliğinde MEB Beylikdüzü Gürpınar Otizm İş Uygulama Okulu’nda görev yapan özel eğitim öğretmenleri için 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle “şükran” etkinliği düzenlendi.

OTİZMLİ ÖĞRENCİLERDEN ŞÜKRAN GÜNÜ
Bu haber 25 Kasım 2016 - 12:27 'de eklendi.

Beylikdüzü’nde dezavantajlı gruptaki bireyler için eğitim ve sosyal olanaklar arttırılmaya çalışılıyor. Bu anlamda yaplan girişimler, Beylikdüzü Belediyesi’nden daimi destek görüyor. Beylikdüzü Belediyesi ve Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği iş birliği ile otizmli öğrencilerin öğretmenlerine yönelik bir “Şükran” günü yapıldı. MEB Beylikdüzü Gürpınar Otizm İş Uygulama Okulu’nun özel eğitim öğretmenleri için düzenlenen Şükran etkinliğinde Dernek Başkanı Adem Kuyumcu bir konuşma gerçekleştirdi.
Dernek Başkanı Kuyumcu yaptığı konuşmada, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, farklı bir gelişim süreçleri olan otizmli, bedensel engelli ve zihinsel engelli çocuklara eğitim veren özel egitim öğretmenliğinin ise zor ve çok kutsal olduğunu vurguladı ve öğretmenlere teşekkülerini sundu. Kuyumcu, “

Engelli çocuk ve bireylerin eğitim hayatına katılabilmesi için çok fazla özel egitim okuluna ihtiyacımız var.
Beylikdüzü Belediyesi göreve geldiğinden beri engellilerin hayata katılımı için çok önemli çalışmalar yapıyor. Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu özel eğitim okullarının da talep edilen tüm ihtiyaçlarını karşılama noktasında azami gayret gösteriyor. Tüm belediye yönetimine teşekkürlerimi sunarım.” diye konuştu. Kuyumcu ayrıca inşaatı hızla devam eden 24 derslikli 1. ve 2. basamak otizm okulunun da çok önemli bir açığı kapatacağını ekledi.

Etkinlige Beylikdüzü Belediyesi adına Meclis Üyeleri Ahmet Bagbekleyen, Aziz Gökdeniz, Nejla Kotil Saruhan, Başkan Yardımcısı Fatma Hoşgöz, Sağlık İsleri Müdürü Ali Onur Baştuğ, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba katıldı. Meclis Üyesi Ahmet Bagbekleyen belediyenin engelliler ve özel eğitim konusundaki hassasiyetini ve hizmetlerini anlattı. Etkinlik sonrası Adem Kuyumcu ve Meclis Üyeleri daha sonra Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılan okul inşaatını inceledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA