SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

PERİSCOPE ADINI DEĞİŞTİRDİ

Periscope’un Türkiye’deki tüm faaliyetlerinin durdurulması için ihtiyati tedbir kararı alınmasının ardından Twitter karşı atağa geçti. Firma Periscope’un Türkiye’deki adını değiştirerek Scope yaptı.

PERİSCOPE ADINI DEĞİŞTİRDİ
Bu haber 01 Nisan 2017 - 10:26 'de eklendi.

Türkiye dün gece Twitter’ın canlı yayın platformu Periscope’un ülkedeki bütün hizmetlerinin durdurulmasının şokunu yaşıyor.

Twitter’ın canlı yayın platformu Periscope’da Türkiye’de hizmet verenPeriskop adlı şirket tarafından dava açıldı. Firma Periscope’a erişimin engellenmesini istedi. Bunun üzerine ihtiyati tedbir kararı alındı.

Periskop İletişim ve Prodüksiyon Hizmetleri LTD. ŞTİ’nin Periscope’a açtığı davada marka hakkına tecavüz edildiği gerekçe olarak gösterilerek ihtiyati tedbir uygulanması yönünde karar verildi.

Karar şöyle:

“İhtiyati tedbir isteyen vekili, marka tecavüzüne esas teşkil eden davalı Twitter’e ait Periscope isimli mobil uygulama diger davalılara ait Ios ve Android işletim sistemleri üzerinden kullanıcılara ulaştırıldığını ve söz konusu mobil uygulamaya erişimin engellenmesini, ayrıca yine mobil uygulamaya ait web sitesi olan www.periscope.tv internet sitesine ve @periscopeco isimli twitter kullanıcısının da dava konusu tecavüzün yer bulduğu diğer kaynaklar olduğunu ve tedbiren erişime engelleme kararı verilmesini, ayrıca yine davalıların Periscope adı altında tüm reklam ve tanıtım çalışmalarının ihtiyati tedbir yoluyla önlenmesini talep etmiştir.”

Periscope uygulamasına, twitter hesabına, internet sitesine önümüzdeki saatlerde erişimin engellenmesi beklenirken Twitter karşı hamle yaptı.

PERİSCOPE ADINI DEĞİŞTİRDİ
Chip online’ın haberine göre popüler mikroblog sitesi ani bir kararla uygulamanın Türkiye’deki adını değiştirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA