SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

RESSAM DONMA’DAN YENİ SERGİ

Ressam Hatice Donma’nın, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla sanatseverlerin beğenisine sunduğu “Doğa ve Çevre’’ konulu resim sergisinin açılışı gerçekleşti.

RESSAM DONMA’DAN YENİ SERGİ
Bu haber 05 Haziran 2017 - 15:54 'de eklendi.

Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı serginin açılışına, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik ile birlikte sanatseverler katıldı.

“ÇEVREYİ VE DOĞAYI ANLATAN GÜZEL BİR SERGİ’’

Dünya Çevre Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç,” Küçükçekmece Belediyesi olarak, doğaya karşı duyarlı oluşumuzu her platformda ve her yerde göstermeye çalışıyoruz. Bu yıl okullarla birlikte çevre duyarlılığını arttırmak adına bazı programlar düzenledik. İnşallah bu duyarlılığımızı çocuklarımızla birlikte arttırmaya çalışacağız. Doğayı ve çevreyi anlatan bu güzel sergi de emeği geçen Hatice Donma’ya teşekkür ediyoruz’’ dedi.

“ÇEVRE OLMAZSA HİÇBİR ŞEY OLMAZ’’

Doğa ve çevre konulu resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sunan Ressam Hatice Donma, “Doğadaki güzelliklerin uzun soluklu hayat bulması için, genç nesillere aktarılması için bu tür resim çalışmaları yapıyorum. Bu sergi çalışmalarımla gençlere bir şeyler katmayı hedefliyorum. Zaten yaptığım resimler de tamamıyla doğayı anlatan, çevredeki güzellikleri anlatan yeşili anlatan resimlerdir. Bunların gençler tarafından korunması noktasında da tavsiyelerde bulunuyorum. Çevre olmazsa hiçbir şey olmaz. Bu serginin kurulmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sergi açılışının ardından ise, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç, Hatice Donma’ya teşekkür ederek günün anısına plaket takdim etti. Sergide sanatçının doğa temalı yağlı boya tabloları yer alıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA