SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SAATTE 15 BİN YOLCU TAŞIYACAK

Eminönü-Eyüp-Alibeyköy tramvay hattı inşaatı devam ederken, ayrıntılar da netleşmeye devam ediyor.

SAATTE 15 BİN YOLCU TAŞIYACAK
Bu haber 08 Ocak 2018 - 14:38 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Kasım ayında Eyüpsultan’ı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Tramvay Eyüpsultan’ı ziyaret eden vatandaşların ulaşımını da kolaylaştıracak. İnşaat faaliyetleri güzel bir şekilde devam ediyor. Bir aksama olmazsa 2018 yıl sonu itibarıyla bitirmeyi planlıyoruz” demişti.

“Alibeyköy’ün trafiği üzerinde en çok çalıştığımız ve eskiden beri var olan bir problem. Bu konuda sürekli İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile irtibat halindeyiz” diyen Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Silahtarağa Tüneli’nin çalışmaları da başladı, tramvayla birlikte trafik daha da rahatlayacak. Saatte 15 bin yolcu taşınacak, bu rakam çok önemli çünkü 150 otobüse denk geliyor” diye konuştu.

Eminönü otobüs durakları alanından başlayan güzergahın, Küçükpazar, Cibali, Fener, Balat, Ayvansaray, Feshane, Eyüp-Teleferik, Eyüp Devlet Hastanesi, Silahtarağa İstasyonu ile Sakarya Mahallesi İstasyonuna Haliç kıyısından geçerek, Alibeyköy Merkez, Alibeyköy Metro İstasyonu ile devam edip Alibeyköy Cep Otogarı istasyonunda son bulacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA