SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ŞAMPİYON ESENYURT’TA

Dünya şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, Esenyurt Belediyesi’nin hizmet verdiği 100 bin kayıtlı sporcunun bir bölümü ve aileleriyle iftarda bir araya geldi. Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, sporcuların bu sene çeşitli branşlarda 700 madalya aldığını belirterek “ Esenyurt, İstanbul’un spor merkezi olacak.” dedi.

ŞAMPİYON ESENYURT’TA
Bu haber 30 Mayıs 2018 - 13:25 'de eklendi.

Esenyurt’da binlerce sporcu ve aileleri, Esenyurt Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği iftar programına katıldı. Turgut Özal Stadyumu’nda gerçekleşen  iftarda sporcuları, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ile  Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp yalnız bırakmadı. Yaklaşık 7 bin sporcu ve ailenin katıldığı iftarda Başkan Alatepe ve Kayaalp üzerlerine milli forma giyerek misafirlerle yakından ilgilendiler.

Niyetimiz buradan Kayaalp’ler çıkarmak

Yüz bin kayıtlı sporcuya hizmet eden bir belediye olduklarını belirten Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe,  “Bu sporcuların bütün malzemelerini, tesislerini sağlıyoruz. Yüz bin kayıtlı sporcu sayısı ile bir dünya rekoruna ulaşmış olduk. Biz bu sayıyı arttırmayı, arttırırken de içerisinden Rıza Kayaalp gibi şampiyon sporcular çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yıl bizim sporcularımız yedi yüz madalya aldılar. Bu bir İstanbul rekorudur. Bu sayıyı yedi binlere ulaştırmayı arzu ediyoruz“ diye konuştu. Başkan Alatepe, Esenyurt’un yapısı ve nüfusunun spora uygun olduğunu belirterek, “Yaklaşık 35 tesiste 150 eğitimcimiz, 150 de personelimizle beraber hizmet veriyoruz. Okullardaki spor salonlarını da kullanıyoruz. Yani 100’e yakın tesisimiz var diyebiliriz” dedi.

Ülkemize madalyalar kazandıracaksınız

Genç sporcularla bir arada olmanın mutluluğunu dile getiren Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, “Bu gençler, ülkemize birçok dalda madalyalar kazandıracaklar. Zaten böyle oluyor. Biz de aynı durumdaydık. Köydeydik ve oradan güreşe başladık. Şimdi görüyorsunuz; 8 Avrupa şampiyonluğu, 3 kez dünya şampiyonluğu, olimpiyatlarda da iki kez madalya kazanmış bir sporcu olarak yoluma devam ediyorum. Hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatlarında şampiyon olmak. Neden bu gençlerimizin de arasından şampiyonlar çıkmasın? Önemli olan spora başlatmak ve ülkemize madalyalar kazandırmak değil mi? Sağ olsun başkanımız da bunun bilincinde. Elinden gelen bütün çabayı göstereceğine inanıyorum. Bundan sonra güreşe biraz daha ilgi göstereceğinin de sözünü aldık” diye konuştu.

İftar sonrası Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’e çiçek ve tablo hediye etti.​ Çok sayıda Esenyurtlu da Rıza Kayaalp ile fotoğraf çektirmek için birbirleri ile yarıştı.

Alatepe’den şampiyon güreşçilere tesis sözü

Esenyurt Belediyesi’nin destek verdiği aralarında Yıldız Kızlar Güreş Takımı oyuncularının da da bulunduğu bir grup sporcu, Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ile birlikte Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’yi makamında ziyaret etti. Samimi bir havada geçen sohbette bu sene bir çok müsabakada madalya alan şampiyon genç  güreşçiler başkan Alatepe’ye destekleri için teşekkür etti.Alatepe, spora ve sporcuya en çok destek veren belediye olduklarını belirterek “ Bu desteğimiz artarak devam edecek. Mustafa Akbuğa Kültür Merkezi’nin yanındaki ek binayı boşaltarak güreşçilerimiz için kamp alanı yapacağız. Ayrıca sporcularımız bu binanın yanındaki spor tesisimizden de yararlanabilirler. Akçaburgaz’da yapılan yeni spor salonunun alt katını da güreşçilerimize ayıracağız. Yanındaki binayı da kamp ve eğitim merkezi haline getireceğiz“ dedi. Sporcular da kendilerine şampiyon Rıza Kayalp’i örnek aldıklarını belirterek  Başkan Alatepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
Spora verdiği destek için Ali Murat Alatepe’ye teşekkür eden Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Rusya’da düzenlenen 8. şampiyonluğunu yaşadığı Avrupa Güreş Şampiyonası finalinde giydiği mayoyu kendisine hediye etti. 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA