SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ŞEHİT OLMAK MURAD İŞİDİR

Çanakkale Zaferi’nin 102 yılında 18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı şehitleri Esenyurt ’ta anıldı.

ŞEHİT OLMAK MURAD İŞİDİR
Bu haber 18 Mart 2017 - 10:07 'de eklendi.

Esenyurt Nikâh Sarayında gerçekleştirilen programa Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Müftüsü Dr. Mehmet Müftüoğlu, şehit aileleri ve gaziler katılım sağladı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan Çanakkale Şehitlerini anma programında konuşma yapan Esenyurt Belediye başkanı Necmi Kadıoğlu; “1915’te bu ülkenin evlatları Çanakkale geçilmez dediler. Çok şehit verdik ve çok evladımız bu topraklarda yatıyor” dedi.

BU TOPRAK UĞRUNA ONLARDA TOPRAĞA DÜŞTÜ

Sözlerine devam eden Başkan Kadıoğlu, “Bugün Çanakkale’ye gittiğimizde orada yatan şehitlerimizin memleketlerine baktığımızda Irak, Suriye, Lübnan, Filistin, Arabistan, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Makedonya, Kosovalı şehitler Türk şehitleriyle birlikte yan yana yatıyorlar. Bu bölgedeki insanlar bizim 500 senelik, 600 senelik vatandaşlarımızdı ve bu toprakların uğruna onlarda toprağa düştüler” dedi.

ŞEHİT OLMAK MURAD İŞİDİR

Başkan Kadıoğlu; “Şehitlik ve gazilik çok büyük mertebelerdir. 15 Temmuz’da geri dönmemek üzere buradan Esenyurtlu vatandaşlarımızla beraber şehit olmak için havaalanına gittik. Ama bu işler Murad işidir, nasip işidir. Rabbim o güzel mertebeyi nasip etmişse oluyor. Bu toprakların kıymetini bilelim bu topraklar da Peygamberler, sahabeler, âlimler, şehitler var. Akif’inde dediği gibi bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı. Bizler birlik ve beraberlik içinde bu topraklara sahip çıkmalıyız” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA