SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR SATRANÇ TURNUVASI BAŞLADI

2016-2017 Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Bakırköy İlçe Okul Spor Şenlikleri Satranç Turnuvası, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun açılış hamlesiyle başladı.

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR SATRANÇ TURNUVASI BAŞLADI
Bu haber 14 Mart 2017 - 14:23 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

17 Mart akşamına kadar Ahmet Cömert Spor Salonu’nda sürecek satranç turnuvasının açılış törenine Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Gençlik ve İlçe Spor Müdürü Metin Albayrak, Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) Bakırköy İlçe Temsilcisi Nur Şakar ve veliler de katıldı.

Bakırköy Belediyesi’nin desteklediği, Bakırköy İlçe Tertip Komitesi ve TSF İlçe Temsilciliği tarafından organize edilen turnuva; minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yüzlerce sporcunun katılımıyla gerçekleşecek.

Çocukların zihinsel gelişimi açısından satranç sporunu çok önemsediği belirterek turnuvanın açılış  konuşmasına başlayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şunları söyledi:”  Çocuklarımızın analitik düşünmesini sağlaması, strateji geliştirmesine katkısı olması, sabırlı ve  sağduyulu yapması açısından satranç sporunu çok önemsiyorum. Kişisel düşüncem okullarda satranç sporunun zorunlu ders olmasıdır. Tüm çocuklarımıza spor hayatlarında, öğrenim hayatlarında ve gelecekte sağlıklı, huzurlu günler diliyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA