SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

Gönüllerin rahmet, paylaşma ve hoşgörüyle dolduğu on bir ayın sultanı Ramazan ayında, Küçükçekmece Belediyesi bereketli iftar sofralarını ilçedeki mahallelerde kurmaya devam ediyor.

ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ
Bu haber 05 Haziran 2017 - 11:59 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Kartaltepe Mahallesi Küçükçekmece Nikah Sarayı Bahçesi ve Gültepe Mahallesi Gültepe İlkokulu bahçelerinde kurulan iftar sofralarına Küçükçekmeceliler yoğun ilgi gösterdi. İftar programına Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz,  Küçükçekmece AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ile birlikte binlerce vatandaş katıldı. 

“RABBİM BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE RAHMET EYLESİN” 

 Vatan uğruna canını feda eden tüm şehitler için  Allah’tan rahmet dileyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz; ”Bu sofralarda komşuluk ilişkilerini geliştirmek, Rabbimizin ‘Müslümanlar kardeştir’ ayetinin bir yansıması olarak ve Ramazan iftarını bu sofralarda birbirimizle paylaşarak yaşamak en güzelidir. Rabbim ülkemizdeki bu diriliği, birliği ve beraberliği hiç bozmasın. Rabbim Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 13 askerimize ve  bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Ahirette de bizleri onlara komşu olmayı nasip eylesin inşallah.Ramazan Kur’an ve dua ayıdır. O yüzden birbirimize çok dua etmeliyiz” diye konuştu.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında, okunan  ezanın ardından oruçlar açıldı. Ramazanın bereketi aynı sofralarda binlerce vatandaş tarafından paylaşırken, yenen yemeklerin ardından, vatandaşlar yemek duası eşliğinde ellerini semaya açarak, hep birlikte şükretmenin mutluluğunu yaşadı.  Çocuklar ise kendileri için özel olarak getirilen animasyon grubunun gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA