SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ŞEHİTLERİMİZ ANISINA…

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Armoni Park AVM’de  gerçekleştirilen etkinlikte, ünlü klarnetçi Serkan Çağrı ve Bando ekibi  Çanakkale türküleri icra ederek, anlamlı bir etkinliğe imza attı.

ŞEHİTLERİMİZ ANISINA…
Bu haber 19 Mart 2017 - 11:33 'de eklendi.

Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünde, yolu Sefaköy Armoni Park AVM’den geçenleri sürpriz ve anlamlı bir etkinlik karşıladı. Zaferin yıl dönümünde şehitleri anma etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen gösteride, Serkan Çağrı klarnetiyle Çanakkale türkülerini icra ederken, bando ekibinin gösterisi de izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Gösteri, AVM ziyaretçileri tarafından da ilgiyle izlendi.

Çanakkale türkü ve ağıtlarını icra eden Serkan Çağrı ve ekibine Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, etkinlik sonunda çiçek takdim ederek, teşekkür etti. Programa AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut’ta katıldı.

 80 MİLYON VATAN EVLADIYLA GELECEĞE YÜRÜYORUZ

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, AVM’deki vatandaşlara “ Sayısız zaferlere imza atmış bir medeniyetin evlatları olarak Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünde aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bize emanet bir vatan bıraktılar. 80 milyon vatan evladıyla ötekileştirmeden geleceğe yürüyeceğiz. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere karşı birlikte yürüyeceğiz. Sanatı, kültürü medeniyeti olmayan milletler, başka milletlerin ayağının altında paspas olurlar. Bizim iddiamız, sevdamız, sanatımız kültürümüz var. Zaferimiz kutlu olsun” sözleriyle seslendi.

 KAHRAMANLIK DESTANINI ANLATALIM

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz,  Çanakkale şehitlerini andığı konuşmasında, “ Yaşı kaç olursa olsun Çanakkale’ye koşanlar, annelerinin saçlarına kına yaktığı kuzularımız bir daha geri dönemediler. O savaşın en şiddetli anlarında, karşılarına Mustafa Kemal Atatürk çıktı. ‘Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum’ dedi. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Lütfen çocuklarımıza o kahramanlık destanını anlatalım, şehitlerimizi komutanlarımızı unutmayalım. Şehitlik ruhunun dik durabileceği bir Türkiye’de huzur ve mutluluk olacak. Bizim çocuklarımız yetim kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakan asker ve polislerimize de Allah rahmet eylesin. Hepsinin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA