SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ŞEHİTLERİN ADLARI YAŞAYACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi bugün yapılan Temmuz ayı oturumunda üç ilçedeki meydan park ve otoparka terör saldırılarında şehit olan güvenlik görevlilerinin isimlerinin verilmesine karar verdi.

ŞEHİTLERİN ADLARI YAŞAYACAK
Bu haber 12 Temmuz 2017 - 10:38 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İstanbul’un üç ilçesi Gaziosmanpaşa, Kağıthane ve Zeytinburnu ilçelerinden gelen isim değişikliği taleplerini İBB Meclisinde yapılan oy birliğiyle değiştirilmesi uygun bulundu.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Karadeniz Mahallesi, 1116. Sokak, 1115. Sokak ve Çakırcılar Caddesi kesişiminde bulunan meydanın “Şehit Gökhan Topçu Meydanı” olarak isimlendirilmesini değerlendiren İBB Meclisi isim değişikliğini oybirliğiyle kabul etti. Buna göre Gaziosmanpaşa’daki meydana Şehit Gökhan Topçu ismi verildi.

Kağıthane Belediyesi ise Ortabayır Mahallesi’ndeki Santral Caddesi’nin isminin Şehit Polis Hasan Koçer Caddesi olarak değiştirilmesini istedi. Ancak Belediyenin talebi doğrultusunda bir isim değişikliği yapılası uygun görülmedi. Şehit Polis Hasan Koçer’in isminin bir parka verilmesi kararlaştırıldı. Bu karara göre Kağıthane İlçesi Ortabayır Mahallesindeki bir parka “Şehit Polis Hasan Koçer Parkı” ismi verilecek.

Bir başka saldırıda şehit olan Volkan Duysak’ın ismi ise Zeytinburnu’nda bir otoparkta yaşatılacak. Zeytinburnu ilçesi Yeşiltepe Mahallesi 57/20. Sokağın isminin değiştirilmesini değerlendiren İBB, ilçe kaymakamlığı önünde bulunan İSPARK’a ait katı otoparka Şehit Volkan Duysak’ın isminin verilmesini uygun buldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA