SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

‘SEN ÇOK GÜZELSİN’

Yarim Yarim’in söz yazarı, 24 yıllık belediye çalışanı ve aynı zamanda şair olan Temel Kılınçarslan’ın beklenen şiir kitabı ‘Sen Çok Güzelsin’ piyasaya çıktı.

‘SEN ÇOK GÜZELSİN’
Bu haber 09 Kasım 2016 - 11:43 'de eklendi.

Küçükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görev yapan Temel Kılınçarslan’ın ikinci şiir kitabı ‘Sen Çok Güzelsin’ sevenleriyle buluştu. Kılınçarslan, ’‘Sen Çok Güzelsin’’ in yayımlanmasının üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen, kitabın büyük ilgi gördüğünü söyledi.

“SEN ÇOK GÜZELSİN’İ PEYGAMBERİMİZİ (SAV) DÜŞÜNEREK YAZDIM”

Kitabın kapak ismi olan ‘‘Sen Çok Güzelsin’’ adlı şiiri Peygamber Efendimiz (SAV) için yazdığını kaydeden Kılınçarslan, 208 sayfalık şiir kitabında her çeşit şiirin yer aldığını, kitabda ilk şiir kitabı olan ‘Netlik Yok’taki şiirlere de yer verdiklerini kaydetti.

“ŞAİRLER DE DEVLET SANATÇISI OLSUN”

İkinci şiir kitabını çıkarmanın mutluluğunu yaşayan Temel Kılınçarslan, ortaokul yıllarında şiirle tanıştığını belirterek, “Ortaokulda anne konulu bir şiir yarışması olmuştu. Yazdık. 4 arkadaş finale kalmıştık. Benim yazdığım şiir birinci olunca bu beni teşvik etti” dedi.

Türkiye’de şairlere de sahip çıkılmasını isteyen Kılınçarslan, “Neden sadece sinema ve tiyatro oyuncuları devlet sanatçısı oluyor? Şairlere de devlet sanatçısı ünvanı verilmeli. Şiire sahip çıkmak şaire sahip çıkmakla olur” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA