SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SENİ SEVİYORUM TÜRKİYE

Bakırköy Belediye Tiyatroları(BBT)’nın 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında prömiyer yapan yeni oyunu ‘Seni Seviyorum Türkiye’ dünyanın sayılı festivalleri arasında yer alan Fajr Tiyatro Festivali’ne davet edildi.    

SENİ SEVİYORUM TÜRKİYE
Bu haber 03 Ocak 2018 - 10:52 'de eklendi.

Tahran’da düzenlenen festival Avrupa’nın seçkin tiyatrolarını buluşturuyor.

‘Seni Seviyorum Türkiye’ Ocak ayında düzenlenen Uluslararası Fajr Tiyatro Festivali kapsamında 24-29 Ocak tarihleri arasında dört temsil yapacak.

Oyunda; İstanbul’un göbeğinde bir çamaşırhanede yanlarında kirli çamaşırları ile beş kişinin yolları kesişiyor. Türkiye’nin puslu politik iklimini ve memleketin haletiruhiyesini hissedeceğimiz bu çamaşırhanede hem gerçekçi hem de ironik bir atmosfer hakim olmaya başlıyor.

Ceren Ercan’ın yazdığı, Yelda Baskın’ın yönettiği Seni Seviyorum Türkiye bugün bu ülkeyi sevme çabası üzerine bir oyun. Oyunda karakterler; aksayan hayatın akışı içinde “buradayım ve ben de Türkiye’yim” demenin imkânı üzerine bir yolculuğa çıkıyorlar.

BBT bugüne ait içerden hikayeler anlatmanın yolunu ararken sahne için de yeni sorular sormanın peşinden gidiyor. Bugünün kendisini görünür kılabilecek bir sahne estetiğini de bu arayışın bir parçası haline getiriyor.

Oyunda; Alican Yücesoy, Defne Şener Günay, İrem Sultan Cengiz, Damla Karaelmas, Emre Koç rol alıyorlar. Oyunu koreografisi Melih Kıraç’a, dekor ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’e, kostümleri Selin Ölçen’e, müzikleri Okan Kaya’ya ait.

‘Seni Seviyorum Türkiye’ yaşarken karamsarlık içinde baktıklarımıza tiyatronun birleştirici gücü ve coşkulu özü ile yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Bakirköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son yıllarda ülkemizin seçkin tiyatro ödüllerine adeta ambargo koyan BBT oyunlarının yurt dışında da önemli tiyatro festivallerinde sahnelenmesi bizi çok mutlu etmektedir. Başta tiyatromuzun genel sanat yönetmeni Alican Yücesoy olmak üzere tüm tiyatro emekçilerimizi kutluyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA