SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ŞENLİKKÖY STADI YENİLENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy’de bulunan Şenlikköy Stadı’nı FIFA standartlarına uygun olarak yeniledi.

ŞENLİKKÖY STADI YENİLENDİ
Bu haber 19 Mart 2018 - 10:27 'de eklendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy’de bulunan Şenlikköy Stadı’nı FIFA standartlarına uygun olarak yeniledi. Yeniden Türk sporuna kazandırılan tesis, bölgedeki tüm amatör spor kulüpleri ve sporcular için ücretsiz olarak hizmete açıldı.

İstanbullulara spor yapabilecekleri yeni tesisler kazandırmaya devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda günün koşullarına ve ihtiyaçlarına cevap veremeyen tesislerde de geniş çaplı bir yenileme yaparak yeniden hizmete açıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 1985 yılında yapılan ve birçok müsabakaya ev sahipliği yapan Şenlikköy Stadı, zaman içinde tribünlerinden zeminine, ışıklandırmalarından soyunma odalarına kadar kullanılamaz hale geldi. Stadın yeniden Türk sporuna kazandırılması için 2016 yılının sonunda tadilat ve bakım çalışmalarına başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, stadı baştan aşağı yeniledi.

FIFA STANDARTLARINA UYGUN ZEMİN

Çalışmalar kapsamında tribünler ve oturulamaz hale gelen koltuklar yenilendi. Stada yeni bir ışıklandırma sistemi kurularak daha güçlü hale getirildi. Yağışlı havalarda ortaya çıkan su birikintileri ve çamurlanmadan dolayı futbol oynanamaz duruma gelen toprak zemin, FIFA standartlarına uygun suni çim olarak yeniden yapıldı.

SOYUNMA ODALARI YENİLENDİ, KAMP VE EĞİTİM MERKEZİ YAPILDI

Bakırköy Şenlikköy Stadı’nda futbolcuların en çok kullandığı alanlardan birisi olan soyunma odaları da baştan aşağı yenilendi. Son iki yılda suları akmayan, ısıtması çalışmayan ve bakımsızlıktan kullanılamaz hale gelen odalar yıkılıp, ilave odaların da yapılmasıyla birlikte yeniden kulüplerin ve sporcuların hizmetine sunuldu.

Alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Bakırköy’deki spor kulüplerinin ücretsiz olarak kullanımına açılan statta, Türkiye Futbol Federasyonu da amatör ve elit lig maçlarını düzenliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve şu anda haftalık 1500 sporcunun yararlandığı tesis tam kapasiteye ulaştığında ayda 10 bin futbolcunun antrenmanlarına ve maçlarına ev sahipliği yapacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA