SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirdiği “Hasta, Yaşlı, Engelli Bakım Eğitimi” kursunu bitiren ve başarı sağlayan kursiyerler sertifikalarına kavuştu. Birçoğu işe yerleştirilen kursiyerlere sertifikalarını Başkan Yardımcısı Fatma Hoşgöz ve Meclis Üyesi Ahmet Bağbekleyen verdi.

KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI
Bu haber 25 Temmuz 2017 - 13:56 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

“Herkes birer engelli adayıdır.” diyerek yola çıkan Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bu kez engelli, yaşlı ve hastaların bakımı için Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Sertifikalı “Hasta, Yaşlı, Engelli Bakım Eğitimi” verdi. 19 Aralık 2016’da başlayıp 5 ay boyunca devam eden ve 31 Mayıs 2017 tarihinde sonlanan kursu başarı ile bitiren kursiyerler, sertifikalarını Yaşam Vadisi Sahnesi’nde aldı.

Profesyonel Oldular

Beylikdüzü’nde yaşayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların profesyonel olarak bakımlarının sürdürülmesi için kalifiye personel yetiştirmek adına başlatılan kurslar ayrıca Rehabilitasyon Merkezleri, Özel Bakım Merkezleri gibi kurumlarda kadın-erkek teknik personel yetiştirilmek üzere hayata geçirildi. Kursun sonunda kursiyerler; önce hasta, yaşlı ve engelli bireylerin özelliklerini tanıyabilecekleri bir eğitim programından geçtiler. Ayrıca günlük bakımları, sağlık durumuna göre besleyebilme, hastayı yataktan kaldırabilme gibi ihtiyaçların yanı sıra meşguliyet terapisi, hasta odası düzenleme, hastaya yatak içi/dışı egzersizleri yaptırabilme, sağlık durumunun gerektirdiği şekilde ilaç verebilme, özel hastalıklarda bakım yapabilme ve ilk yardım yapabilme seviyesine ulaştılar.

Başarılı Kursiyerler İşe Yerleştirildi

Kurs tamamlandığında birçoğu rehabilitasyon merkezlerinde işe yerleştirilen kursiyerlere sertifikalarını Başkan Yardımcısı Fatma Hoşgöz ve Meclis Üyesi Ahmet Bağbekleyen verdi. “Sevgi, saygı ve merhametle işimizi yapacağız.” diyen kursiyerlere Bağbekleyen, “Merhametli bir görev yüklendiniz. Aile bütçesine de katkı sağlamanızı vesile olacak bu sertifikalar ile görevinizi layığı ile yerine getireceğinize inanıyorum.” dedi. Eylül ayında yeni dönemi başlayacak kurs için kayıtlar, Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde alınmaya devam ediyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA