SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SEVGİ ÇOCUKLARI 1 GÜNLÜK STAJ YAPTI

Avcılar Belediyesi, ‘21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’ kapsamında düzenlediği etkinlikle örnek çalışmaların altına imzasını atmaya devam ediyor.

SEVGİ ÇOCUKLARI  1 GÜNLÜK STAJ YAPTI
Bu haber 21 Mart 2017 - 15:28 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla, down sendromlu vatandaşlar Avcılar Belediyesi Müdürlüklerinde 1 günlük staj yaparak, belediye personeli olarak çalışmanın mutluluğunu yaşadı.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin öncülüğünde, düzenlenen etkinlikten 4 gün önce Down sendromlu çocuklar, aileleri ve belediye müdürlerine yönelik eğitim düzenlendi. 21 Mart günü yaşı 10 ile 30 arasında değişen down sendromlu 12 genç, Avcılar Belediyesinde çeşitli müdürlüklerde iş başı yaparak 1 günlük stajlarını tamamladı. Down sendromuna dikkat çekmek ve onların da sosyal yaşama katkı sağlayabileceklerini göstermek amacıyla düzenlenen etkinlikte, danışmada görev alan ekip +1 rozeti dağıttı.

SEVGİ ÇOCUKLARI

Aybars Gürgeç isimli gençte Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’ın asistanı olarak çalıştı. Down sendromu hakkında toplumsal farkındalık oluşturmaya, toplumu bilinçlendirmeye, down sendromlu bireylerin ayrımcılık ve ön yargıya maruz kalmasını önlemeye, erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirten Başkan Toprak; “ Her insanda 46 kromozom olmasına rağmen down sendromlu bireylerde 47 kromozom bulunuyor. Down sendromlu sevgi çocuklarımız, insanlara iyiliği ve sevgiyi öğretmek için dünyaya gelmişler. Onlar bize iyi olmayı, sevgiyi, hoşgörüyü, mutluluğu öğretiyorlar. Sevgi çocuklarımızı anlayalım, onlarda sevgiyi insanoğlunun kötülüklerden nasıl uzak kaldığını görelim. Toplum olarak sevgi çocuklarımızı hep birlikte büyütelim. sevgi çocuklarımızla birlikte hayata +1 değer katalım” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA