SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SEYİT TORUN FARSAKOĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Adalar eski Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Farsakoğlu’na yapılan saldırının “Dürüst çalışan tüm kamu görevlilerine karşı yapılmış olduğunu”  söyledi.

SEYİT TORUN FARSAKOĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 12:29 'de eklendi.

Saldırıyı kınayan Torun, saldırganların serbest bırakılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi ve  “Saldırganı serbest bırakmak, bu tür saldırıların yol olması için adeta davetiye çıkartmaktır” dedi.

Seyit Torun, belediye başkanlarının şehri ve doğayı korumakla yükümlü olduğunu hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şehirlerimizin yağmalanmaması, ranta kurban gitmemesi için öncelikli görev belediye başkanlarına düşmektedir. Kolluk gücü olmayan, iktidarın desteğini arkasında göremeyen belediye başkanlarımız hem görevini yerine getirirken zorluk yaşamaktadır hem de görev süreleri dolunca bu talihsiz örnekte görüldüğü gibi savunmasız bir biçimde saldırıya uğramaktadır. Başkanımız Farsakoğlu, belediye başkanlığı döneminde çevreyi ve doğayı koruduğu, sahilleri yağmalatmadığı için saldırıya uğramış, darp edilmiştir. Kınalıada’nın betonlaşmasına engel olduğu, sahile usulsüz beton atılmasına karşı çıktığı için buradan çıkarı olan kesimler tarafından hastanelik edilmiştir.

İktidarın acilen belediye başkanlarını daha iyi koruması ve bu tür saldırganlıkların da çok sert bir biçimde hukuk tarafından cezalandırılması gerekiyor. Bakınız eskiden görevi başında doktora saldırı görülmezdi. Şimdi her ay doktora saldırı, hatta doktoru görev başında öldürme vakaları yaşıyoruz. Bu münferit bir hadise olarak başladı ama bir yol oldu. Görevini yerine getiren doktoru, belediye başkanını, öğretmeni,  zabıtayı, polisi koruyamazsak devlet daha neyi koruyacak?  Hukuk acilen gereken cevabı vermeli, iktidar her türlü tedbiri almalı.“

Torun, Adalar eski Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Farsakoğlu’nun sağlığı ve olayla ilgili olarak başından beri eşinden ve Adalar CHP İlçe Başkanı Mustafa Kerem Tunç’tan bilgi aldığını belirterek şöyle konuştu: “Tek tesellimiz başkanımızın hayati tehlikeyi atlatmış olmasıdır. Sağlığı iyiye gitmektedir. Tekrar kendisine, ailesine, partimize geçmiş olsun diyorum. Tüm kamu çalışanlarına geçmiş olsun. Olayın takipçisiyiz. Kimse görevini doğru yapan bir başkanımızın ister görevdeyken ister daha sonra sahipsiz olduğunu aklından geçirmesin.  Umuyorum kisaldırganlar en kısa zamanda en ağır cezayı alacaktır.”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA