SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SEYİTHAN İZSİZ OKULU AÇILDI

Esenyurt ‘ta yapımı tamamlanan 24 derslikli Seyithan İzsiz İlkokulu, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun katılımıyla açıldı.

SEYİTHAN İZSİZ OKULU AÇILDI
Bu haber 30 Mart 2017 - 13:50 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Yapımına kısa süre önce başlanan ve hayırsever iş adamı Seyithan İzsiz tarafından kendi adına yaptırılan okulun yapımı tamamlandı. Okulun açılışı için düzenlenen törene AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, iş adamı Seyithan İzsiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Okul ihtiyacı doğdu, bizde okul yaptık”

Törende bir konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, ilçeye yaptıkları eğitim yatırımlarından söz etti. Kadıoğlu, “Bu alanda geçtiğimizde küçücük bir hayvan barınağı vardı. Hayvanlar perişan, derme çatma bakımsız bir kulübe vardı. Bu böyle olmaz dedik ve sanayi bölgemizde 10 dönümlük bir alanı hayvan barınağı yaptık. Burayı kaldırınca herkes ‘burayı bize ver diye’ bize geldi. Ama kimseye burayı vermedik. Bu bölgede de konutlar başlayınca okul ihtiyacı oldu. Seyithan Bey’e rica ettik o da bizi kırmadı ve bu okulu yaptı” dedi.

“ 90 yıldır bürokrasiden çekiyoruz” 

Bugüne kadar okul yaptırmak isterken yaşadığı bürokratik zorluklara değinen Başkan Kadıoğlu, “Bugün önemli bir gün çünkü referanduma gidiyoruz ve biz 90 yıldır ne sıkıntı çektiysek hepsini bürokrasiden çektik. Bürokratların bu ülkeye verdikleri zararlar var. Şimdi biz bir karar verdik ve Seyithan Bey’i çağırdık ve ‘gel okulu yap’ dedik, bu şekilde 24 derslik okul yaptık. Eğitim camiamıza ve öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Kadıoğlu ardından sırasıyla AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci’nin yaptığı konuşmalar sonrasında 24 Derslik Seyithan İzsiz İlkokulu’nun açılış kurdelesi protokol ve öğrenciler tarafından kesildi.

baskan-necmi-kadioglu-3

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA