SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SEYREKEVLER SEYRAN CAMİİ AÇILDI

Küçükçekmece Belediyesi’nin katkılarıyla, Seyrekevler Seyran Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin tarafından yaptırılan caminin açılış töreni geniş katılımla gerçekleşti.

SEYREKEVLER SEYRAN CAMİİ AÇILDI
Bu haber 17 Aralık 2016 - 12:01 'de eklendi.

Cuma namazı öncesinde gerçekleşen Seyrekevler Seyran Camii’nin açılışına, İstanbul Müftüsü Prof.Dr. Rahmi Yaran, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece İlçe Müftüsü Mustafa Temel, Küçükçekmece AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, Seyrekevler Seyran Camii İmamı Yusuf Çekim, Seyrekevler Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Eşref Çetiner ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cuma hutbesini yapan İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, “Değerli kardeşlerim öncelikle ibadete açılan bu camimizin hayırlı hizmetlere vesile olmasını cenab-ı hak’tan niyaz ediyorum. Bu ve bunun gibi diğer camilerimizin Allah yolundaki tüm faaliyetlerin icrasına öncülük eden, destek olan ve yardım eden tüm kardeşlerimizden rabbim razı olsun. Hayırlarını makbul eylesin” diye konuştu.

 ”MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA DÜŞMAN ETTİRİYORLAR”

Ülkemizde yaşanan olaylara değinen Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya; ”Sıkıntılı ve problemli  bir dönemden geçiyoruz. Beşiktaş’taki hain saldırı da hayatını kaybeden bütün şehitlerimize rahmet diliyor, kalanlara sağlık diliyorum. Mekanları cennet olsun inşallah. Yurdumuzun her köşesinde bütün yürekler kalpler aynı çırpıntı içerisinde bu isyanı bu duyguyu hep birlikte yaşıyoruz. Bizler bu birliğimizi ve beraberliğimizi asla kaybetmeyeceğiz. Bize oynanan oyunlarında farkında olacağız. Kardeşi kardeşe, Müslüman’ı Müslüman’a düşman ettiriyorlar. Bizler de güzel insan ve güzel bir Müslüman olmak için mücadele etmek zorundayız. Camii yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

”CAMİMİZ ÜMMET-İ MUHAMMED’E HAYIRLAR BEREKETLER GETİRSİN”

Küçükçekmece  Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise; ”Rabbim hep birlikte yapmış olduğumuz bu hayrı kabul etsin. Bu camimiz ortak, çevremiz ortak, kıblemiz ortak, rabbim bu ortaklıkta tüm kardeşlerime cennetini nasip etsin inşallah. Rabbim bize bu camiyi güzelleştirdiğimiz gibi kendimizi de güzelleştirmeyi, ahlakımızı da güzelleştirmeyi, çevremizi de güzelleştirmeyi nasip etsin inşallah. Camimiz Küçükçekmece’ye,  İstanbul’a ve  Ümmet-i Muhammed’e hayırlar bereketler getirsin. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah bu güzel camilerimizin sayısını arttırmayı nasip etsin. Bizlere de bu camilere yakışan Müslüman ahlakı ve Müslüman anlayışı ibadeti nasip etsin” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA