SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ŞİDDETLİ YAĞIŞIN YARALARI SARILIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, su baskınları ile 7350 personel 1194 araç, 417 motopomp, 786 dalgıç pompası ve ekipman ile mücadele ediyor.

ŞİDDETLİ YAĞIŞIN YARALARI SARILIYOR
Bu haber 29 Temmuz 2017 - 12:49 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İstanbul’u etkisi altına alan şiddetli fırtına ile birlikte başlayan yağış gece yarısına doğru etkisini azalttı.

Şiddetli yağışın başlaması ile birlikte AKOM’A gelen Başkan Topbaş, afetle mücadele çalışmalarına başkanlık yaptı. Başkan Topbaş, yağış nedeniyle çöken Şişli Ermeni Mezarlığı’nın istinat duvarı nın bu gece tekrar yapılması talimatı verdi. Ekipler enkaz kaldırma çalışmalarını tamamladı, duvarı tekrar örülme çalışmaları gece başlatıldı devam ediyor.

Çengelköy’de fırtınadan devrilen tarihi çınar ağacına Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri müdahale etti. Başkan Topbaşın talimatıyla ağacın tekrar hayata döndürülmesi için özel çalışma yürütülüyor. Korunmaya değer ağaç sınıfında olan Çınar, 176 yaşında. 26 metre boyunda 126 cm çapında

Kuvvetli sağanak yağış ve fırtına nedeniyle başta Beykoz, Büyükçekmece, Bahçelievler, Güngören, Fatih, Üsküdar, Beyoğlu, Bakırköy, Şişli, Kadıköy ilçeleri olmak üzere bir çok noktada su baskını, göllenme, ağaç devrilmesi, direk devrilmesi, çatı uçması olayları yaşandı. Dolu nedeniyle bir çok ev ve araçta hasar meydana geldi.

İstanbul İtfaiyesi 214 ağaç devrilmesi 296 çatı uçması, Park Bahçeler Daire Başkanlığı ise 175 devrilen ağaca müdahale etti.

Halkla İlişkiler 153 çözüm ekipleri 100 personelle vatandaşların ihpar8ları doğrultusunda yardım götürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Valiliği Koordinasyonuyla İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, İSTAÇ, Park Bahçeler, Çevre Koruma Daire Başkanlığı, Zabıta, Atık Yönetim Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, AFAD ve Karayolları ekipleri su baskını ve göllenmelere müdahale etti.

İBB EKİPLERİ SU BASKINLARI İLE 7350 PERSONEL 1194 ARAÇ, 417 MOTOPOMP, 786 DALGIÇ POMPASI VE EKİPMAN İLE MÜCADELE EDİYOR.

İstanbul genelinde temizlik ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Saat 11.30 itibari ile herhangi bir olumsuzluk yaşanmıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA