SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SİLİVRİ’DE YARALAR SARILIYOR

İlçede felaketin yaraları sarılmaya devam ederken, bölgeyi İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da ziyaret etti.

SİLİVRİ’DE YARALAR SARILIYOR
Bu haber 20 Temmuz 2017 - 15:03 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu
Silivri’de sağanak yağışların ardından meydana gelen felaketin yaraları sarılıyor. Silivri Gümüşyaka Mahallesi’nde Damlıca Deresi’nin taşması sonucu bölgede bulunan yaklaşık 300 yazlık ev sular altında kalırken, bölge sakinlerinde su baskınlarından botlarla kurtarılmıştı. Silivri Belediyesi ekipleri yağış alarmı verilen andan itibaren ilçe genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, beraberinde Silivri Kaymakamı Ali Partal ile birlikte çalışmalara bizzat katılırken, sel baskınlarının yaşandığı gün bölgeyi İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ziyaret etti. Başkan Işıklar, hasar gören bölgeleri ziyaret eden protokol üyelerine çalışmalar hakkında bilgi verdi.

SEL MAĞDURLARI OTELDE MİSAFİR EDİLDİ

Sel felaketinin yaşandığı bölgede yaraların kapanması için çalışmalar gece boyunca da devam etti. Mağdur vatandaşların konaklama, giyecek, sağlık ve ilaç ihtiyaçları Silivri Belediyesi tarafından karşılandı. Otelde konaklayan vatandaşları ziyaret ederek tekrar geçmiş olsun dileklerini ileten Işıklar, mağduriyetlerin karşılanması konusunda el birliğiyle hareket edileceğini söyledi. Sel bölgesinde sabaha kadar devam eden çalışmaları, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil ile birlikte inceleyen Başkan Işıklar, çalışan tüm ekiplere kolaylıklar dileyerek, sıcak yemek ikram etti.

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İstanbul’da yaşanan yoğun yağışın ardından kentimizde oluşan olumsuzlukların giderilmesi için ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Selde zarar gören yolların malzeme ile onarımının yapıldığı ilçe genelinde, selden kaynaklanan balçık ve kil malzemelerin de yol üzerinden temizliği gerçekleştiriliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA