SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SİNEMA GÜNLERİNE BÜYÜK İLGİ

Açık havada sinema keyfi yaşayan Küçükçekmeceli vatandaşlar, Yeşilçam’ın kült filmi Neşeli Günler ile kah güldü kah duygulandı. İlk kez Neşeli Günler’i izlediğini söyleyen 11 yaşındaki Ceyda’nın mutluluğu  ise dikkatlerden kaçmadı.

SİNEMA GÜNLERİNE BÜYÜK İLGİ
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 10:22 'de eklendi.

Fevzi Çakmak Meydanı’nda Küçükçekmece Belediyesi’ nin düzenlediği ‘Yeşilçam Sinema Geceleri’ ne katılan yüzlerce Küçükçekmeceli Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden Neşeli Günler’ i izledi. Açık havada nostaljik yazlık sinema keyfi çıkaran Küçükçekmeceli yetişkinler, çocukluk günlerine geri döndü. Dev perdede 1978 yapımı, başrollerini Adile Naşit, Münir Özkul, Şener Şen, Ayşen Guruda, Oya Aydoğan gibi önemli isimlerin paylaştığı, Orhan Aksoy’un yönettiği  Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden Neşeli Günler’i izleyen vatandaşlar keyifli dakikalar geçirdi.

 “KAPALI DUVARLAR ARASINDA SİNEMA BU KADAR GÜZEL DEĞİL”

Çocuklarıyla birlikte film izlemeye gelen ev hanımı Fatma Tosun (38) duygularını, “Çok güzel bir uygulama. Biz arkadaşlarla beraber geldik. Hoşumuza gitti” diyerek anlattı. Fatma Tosun’un kızı Ceyda Tosun (11) ise ilk kez Neşeli Günler’ i izlediğini kaydetti. . Küçükçekmece Belediyesi Yeşilçam Sinema Geceleri’nde  ilk kez Neşeli Günler filmini izlediğini söyleyen 11 yaşındaki Ceyda Tosun’un mutluluğu gözlerine yansıdı. Ev Hanımı Esma Özbey (37), “Yaz sinemasına gitmek hayal gibiydi benim için. Şu an buradayım ve bunu yaşıyorum. Çok teşekkür ediyorum” dedi. Esma Özbey’in kızı Zeynep Özbey (11)  de, “Çok güzel bir şey. Normalde sinemalar kapalı duvarlar arasında izleniyor, bu kadar güzel değil” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Sinema Geceleri’nde izleyicilere mısır da dağıtan Küçükçekmece Belediyesi, 11 Temmuz’a kadar Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerini açık havada sinemaseverlerle buluşturmaya devam edecek.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA