SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SİYASET-SANAT-İNSAN BU SERGİDE

Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi, 30 Ocak – 05 Şubat 2018 tarihleri arasında Uğur Günyüz’ün ‘Siyaset/Sanat/İnsan’ fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

SİYASET-SANAT-İNSAN BU SERGİDE
Bu haber 31 Ocak 2018 - 10:44 'de eklendi.

1979 yılında gazeteciliğe başlayan, fotoğrafları yurt dışında yayınlanan, kitap kapakları ve afişlerde kullanılan Fotoğrafçı Uğur Günyüz’e ait fotoğraflar, Bakırköy Belediyesi ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği’nin (BASAD) katkılarıyla sergileniyor. 1980 ile 1990 yıllarına ait siyah beyaz fotoğraflar Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Turhan Tuzcu sahnesinde ziyaretçilerini bekliyor.

Gazeteci ve Fotoğrafçı Uğur Günyüz’ün objektifinden çekilmiş farklı bir karesi daha olmayan fotoğraflardan oluşan sergide, Kenan Evren’den Bülent Ecevit’e, Tansu Çiller’den Necmettin Erbakan’a, Süleyman Demirel’den Turgut Özal’a, Alparslan Türkeş’ten Recep Tayyip Erdoğan’a kadar siyasetçilerin, Yıldız Kenter’den Münir Özkul’a, Zülfü Livaneli’den Levent Kırca’ya sanatçıların fotoğrafları bulunuyor.

Sergi’nin açılışında kısa bir konuşma yapan Günyüz, kültür ve sanat başkenti Bakırköy’de böyle bir sergi açmak gurur verici diyerek sadece Bakırköylüleri değil tüm İstanbulluları zamanın tanıkları anılarından oluşan fotoğraf sergisine davet etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA