SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SOKAĞIN TABELASINI KERİMOĞLU DEĞİŞTİRDİ

Bakırköylülerin isteğiyle, Bakırköy Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karara göre;  Mabet Sokak’ın adı Dadyan Sokak olarak değiştirildi.

SOKAĞIN TABELASINI KERİMOĞLU DEĞİŞTİRDİ
Bu haber 05 Şubat 2019 - 16:08 'de eklendi.

Zeyinlik Mahallesi’nde  Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi ile Özel Dadyan Ermeni İlkokulu-Ortaokulu’nun bulunduğu Mabet Sokak’ın adı asılan tabela ile Dadyan Sokak oldu.

Mabet Sokak tabelasını sökerek Dadyan Sokak tabelasını asan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Hovannes  Dadyan’ın  Osmanlı döneminde ilk baruthane, demir ve tekstil fabrikalarını kurarak büyük yararlılıklar gösterdiğini hatırlatarak, “ Bakırköylü yurttaşlarımızın talebiyle , Bakırköy Belediye Meclisi’nde oy birliği ile aldığımız karara göre  Mabet Sokak’ın adını Dadyan Sokak olarak değiştiriyoruz. Bu karara oy birliği ile  destek veren  Cumhuriyet Halk Partili ve Adalet ve Kalkınma Partili tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Artık herkes tarafından Dadyan Sokak olarak bilinen  bu sokağın tabelasının sökülmemesini, İBB tarafından da bu şekliyle bırakılmasını umuyoruz” dedi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA