SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SOKAK HAYVANLARI ARTIK GÜVENDE

Avcılar Belediyesi, her canlının yaşama hakkına sahip olduğu bilinciyle hizmetlerini sürdürüyor. 

SOKAK HAYVANLARI ARTIK GÜVENDE
Bu haber 18 Kasım 2016 - 11:50 'de eklendi.

Bu kapsamda Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü kış aylarına geçtiğimiz günlerde, hem ilçe genelinde yaşayan sokak hayvanları için hem de rehabilitasyon merkezinde misafir olan hayvanlar için kış mevsimi hazırlıklarına devam ediyor.

Avcılar Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde misafir olan sokak hayvanlarının yaşadıkları alanların önü branda yardımı ile kapatılırken, üşümemeleri için altlarına yorgan ve battaniye seriliyor. Isıtıcılar yardımı ile yaşadıkları alanlar daha sıcak hale getiriliyor. Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Veterinerlerinin ve çalışan herkesin severek ilgilendiği sokak hayvanlarınınsa, hem kalpleri sıcak kalıyor hem de fiziksel olarak soğuktan korunuyorlar.

SADIK DOSTLAR YENİ YUVALARINDA  

Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Tahtakale Mahallesi ve Firuzköy Mahallesinde yaşayan sokak hayvanları için ‘Beslenme ve Su Odakları’ yerleştirdi. Üst kısımlarında çatısı olan ‘Beslenme ve Su Odaklarına’ geniş kapları sayesinde daha fazla yiyecek konulurken, su kapasitelerinin de artması sayesinde daha fazla sokak hayvanının faydalanması sağlanıyor. Üzerinde bulunan çatı kısmı ile kış aylarında yağmur, kar gibi doğal etkenlerden etkilenmeyen Beslenme ve Su Odakları ise yiyecek ve içeceğin daha uzun süre saklanabilmesini sağlıyor.

Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, bünyesinde bulunan ameliyat sonrası bakım bölümü olan ‘Postoperatif Bölümü’ ve Kedi Müşahede Evleri’ne sokak hayvanlarının vucüt ısılarının stabil kalabilmesi için ısıtıcılar yerleştirilirken, brandası olmayan Kedi Evlerinin de tamamlanması için çalışmalarına hız verdi.

Bünyesinde misafir olan yavruların bakımlarına da büyük özen gösteren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ‘Satın Alma Sahiplen’ adı ile başlatılan kampanya ile Avcılar halkının duyarlılığı ve sağduyusu sayesinde de onlarca sokak hayvanına yuva bulunmasını sağlıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA