SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SOKAKTAN OKULA

“Sokaktan Okula” projesi ile çocukları okul sıralarına kavuşturan Avcılar Belediyesi, yarıyıl tatilinde de çocukları unutmadı. 

SOKAKTAN OKULA
Bu haber 03 Şubat 2017 - 17:03 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Yarıyıl tatilinde kapılarını mülteci çocuklara da açan Avcılar Belediyesi Cihangir Kent Evi “Sokaktan Okula” projesini devam ettirerek, çocuklara uzman eğitmenler yardımı ile Türkçe, İngilizce, Matematik gibi derslerin yanı sıra çeşitli sanat dallarında da eğitim veriyor.

Avcılar ilçesi genelinde, Avcılar Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubenin de içinde yer aldığı projede Avcılar Belediyesi, çocukların giyim ve yiyecek gibi temel ihtiyaçları karşılanması konusunda verdiği desteklerin yanı sıra, Suriyeli çocukların sokakta mendil satmak yerine okullarda okuması amacıyla, “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesinden ödün vermeden hizmetlerine devam ediyor.

BAŞKAN TOPRAK’A TEŞEKKÜR

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de eğitim alan Suriyeli çocukları ziyaret ederek, verilen eğitimleri de yerinde gözlemledi. Suriyeli çocuklar Başkan Toprak’a sevgi gösterisinde bulunurken, çocukların aileleri de Başkan Dr. Toprak’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli yaptığı konuşmasında; “Geleceğe yapabileceğimiz en büyük yatırımın erdemli, özgüvenli bireyler olarak yetişmiş çocuklarımızdır. Ülkemizde misafir edilen Suriyeli çocukların Laik rejime düşman olarak değil, insanlığa faydalı birer birey olarak; bilimin, sanatın ve sporun ışığında ilerleyecekleri eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

2

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA