SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SÖYLEDİĞİ ŞARKILARLA MEST ETTİ

Türk Sanat Müziği’nin önemli seslerinden biri olan sanatçı Melihat Gülses, Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi’nde öğrencilerle ve sevenleriyle bir araya geldi. 

SÖYLEDİĞİ ŞARKILARLA MEST ETTİ
Bu haber 26 Ekim 2016 - 13:58 'de eklendi.

Öğrencilere müzik kariyerindeki deneyimlerini aktardığı dinletide, mini bir de konser veren usta sanatçıya, kemençede kızı Neva Gülses ve kanunda ise Can Yıldırım eşlik etti.

“İYİ MÜZİK ŞİFADIR”

Melihat Gülses, programda katılımcıların sorularını yanıtladı. Şarkı söyleyerek stres attığını ifade eden Gülses, “ Şarkılar içimi ferahlatıyor. Herkesin kendi ailesinde ve ülkemizde yaşadığımız sıkıntılarımız var. Yüreğimiz yanıyor. Ateş hep düştüğü yeri yakıyor. Ben eğlenceye dayalı bir müzik yapmıyorum.  Bu acıları da bazen şarkılarımda hissediyorum. İyi müziğin ruhlara ve bedenlere şifa olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Söylediği şarkılarla dinleyenleri mest eden ve şarkılara kadife sesiyle zerafet katan usta yorumcu, Bekir Sıtkı Sezgin ve Alaaddin Yavaşça gibi usta isimlerden ders aldığını ifade ederek, Safiye Ayla, İnci Çayırlı, Müzeyyen Senar gibi isimlerin gerçekten sanat yapan sanatçılar olduğunun altını çizdi.

Program sonunda ise  Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Şefi Halil İbrahim Sarp, ünlü sanatçıya teşekkür ederek, günün anısına çiçek takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA